خطیب موقت نماز جمعه تهران:پافشاری ایران بر فعالیت هسته ای صلح آمیز ناشی از سیاست علوی است

محمد امامی کاشانی,نماز جمعه

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: اگر جمهوری اسلامی ایران بر فعالیت هسته ای صلح آمیز ایستادگی کرده و اعلام می کند سلاح هسته ای ندارد، این مساله ناشی از تفکر، منطق و سیاست علوی است.

به گزارش ایرنا، آیت الله محمد امامی کاشانی در خطبه های اول این هفته نماز جمعه تهران خطاب به مدعیان حقوق بشر اظهار داشت: سیاست شما نه تنها دینی و مسیحی نیست بلکه انسانی هم نیست.

وی اضافه کرد: کسانی که با تیم مذاکره ایران صحبت کرده و می گویند ما به شما اعتماد نداریم، باید بدانند که حرکت و فعالیت های جمهوری اسلامی ایران در بحث انرژی هسته ای منادی سیاست علوی است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران بیان کرد: این گونه نظرها در واقع بی اعتمادی به خود آنها است چرا که آنها خود دنیا را به هم می ریزند و چه کارها که نمی کنند و آن وقت ایران را به بی اعتمادی متهم می کنند.

امامی کاشانی ادامه داد: باعث تاسف است که کنگره آمریکا تصویب می کند که عراق باید به سه دسته شیعه، سنی و کرد تقسیم شود البته مردم عراق نیز متحد هستند و به کنگره تو دهنی خواهند زد.

وی با بیان اینکه استکبار آرزوهایی که برای کشورهای اسلامی دارد به گور می برد، یادآورشد: حقوقدانان بشری بدانند که ما بر اساس فرمایش حضرت علی (ع) که خطاب به مالک اشتر فرمود 'عهدت را نشکن و به آن عمل کن هر چند که این عهد با دوست و یا دشمن تو باشد و اگر با دشمن قرار داد بستی و بعد فهمیدی که این قرارداد به ضرر توست باز هم پیمانت را نشکن'، عمل می کنیم.

2929

کد N807729