حجت‌الاسلام آل هاشم:

هرکشوری وارد جنگ با ایران شود، توان ادامه و ختم آن را نخواهد داشت

سیاسی

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با بیان اینکه هیچ کشوری جرأت حمله نظامی به ایران را ندارد، گفت: ممکن است کشوری بتواند علیه ایران وارد جنگ شود، اما توان ادامه جنگ و پایان بخشیدن به آن را نخواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در مراسم اختتامیه هیئت معارف جنگ شهید سپهبد صیاد شیرازی در جمع دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش در دوکوهه، با گرامیداشت نام و یاد شهید سپهبد صیاد شیرازی اظهار داشت: شهید صیاد شیرازی کارهای بزرگی در زمان مدیریت و فرماندهی خود در نیروهای مسلح انجام داد که یکی از مهم ترین آنها، ایجاد وحدت و یکپارچگی در بین نیروهای مسلح در روزهای حساس آغازین جنگ تحمیلی بود.

وی یکی دیگر از یادگارهای با ارزش شهید صیاد شیرازی را راه‌اندازی هیئت معارف جنگ برای انتقال فرهنگ دفاع مقدس و نیز آگاهی دانشجویان دانشگاه های افسری ارتش از رویدادهای دروران دفاع مقدس خواند و در ادامه، جامعه فعلی را نیازمند فرهنگ دفاع مقدس دانست و گفت: امروز به ظاهر جنگی در کار نیست، اما با تهاجم فرهنگی قوی که دشمن علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و به ویژه جوانان ما به راه انداخته، جامعه فعلی ما نیازمند فرهنگ دفاع مقدس می باشد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، در ادامه به منویات و تدابیر فرماندهی معظم کل قوا در دیدار ۳۰ فروردین سال جاری با فرماندهان و کارکنان ارتش اشاره کرد و اظهار داشت: معظم له در این دیدار تأکید بر آمادگی هر چه بیشتر نیروهای مسلح داشتند و آن را به عنوان یک دستورالعمل ابلاغ فرمودند.   

حجت‌الاسلام آل هاشم با طرح این پرسش که چرا نیروهای مسلح ما باید آمادگی های نظامی خود را روز به روز افزایش دهند، افزود: نظام جمهوری اسلامی ایران یک نظام ولایی است که راهبردها و دکترین آن مبتنی بر تعالیم دینی و آموزه های بزرگان اسلام است؛ در بُعد نظامی نیز دکترین جمهوری اسلامی ایران دفاعی و مبتنی بر بازدارندگی است که تاریخ شکوهمند انقلاب اسلامی نیز این راه و روش را نشان می‌دهد.     

وی با اشاره به بحران امنیتی و نظامی درکشورهای منطقه و تلاش دشمن برای درگیر کردن ایران دراین بحران ها بیان کرد: با تدبیر حکیمانه فرماندهی معظم کل قوا این بحران‌ها به خوبی مدیریت شده است.

حجت الاسلام آل هاشم گفت: مقامات آمریکایی در سال های اخیر در برخورد با جمهوری اسلامی ایران از روی میز بودن همه گزینه ها نام می‌برند و به نوعی ایران را تهدید به حمله نظامی می کنند و این در حالی است که ایران بیشترین تلاش را برای حفظ صلح و امنیت در منطقه و جهان داشته است.

نیروهای مسلح بیش از همیشه آماده دفاع از منافع نظام و کشور هستند

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در ادامه به تبیین مسائل روز منطقه پرداخت و گفت: با توجه به تحولات اخیر منطقه و تهدیدات گوناگونی که بر اثر دخالت های دولت های فرامنطقه ای و سیاست های اشتباه برخی از کشورهای منطقه رخ داده، اقتضا می کند که نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در اوج آمادگی دفاعی و بازدارندگی باشند.

حجت الاسلام آل هاشم، فرمان رهبر معظم انقلاب در افزایش آمادگی های دفاعی نیروهای مسلح را مبتنی بر آموزه های دینی و نص صریح قرآن دانست و افزود: امروز نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با دارا بودن روحیه قوی و مولفه قدرت و با اتکا به تجهیزات بومی، بیش از هر زمان دیگر آماده دفاع از تمامیت و منافع جمهوری اسلامی ایران هستند؛ به نحوی که هیچ کشوری جرأت حمله نظامی به ایران را ندارد، لذا ممکن است کشوری بتواند علیه ایران وارد جنگ شود، اما توان ادامه جنگ و پایان بخشیدن به آن را نخواهد داشت.

گفتنی است، آئین اختتامیه هیئت معارف جنگ شهید سپهبد صیاد شیرازی دانشجویان دانشگاه های افسری آجا با حضور حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، امیر سرتیپ پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش، امیر سرتیپ ناصر آراسته رئیس هیئت معارف جنگ شهید سپهبد صیاد شیرازی و جمعی از فرماندهان، مسئولان و پیشکسوتان آجا در محل حسینیه امیرالمومنین (ع) تیپ ۷۲ شهید کوکبیان دو کوهه برگزار شد.

در این آئین، تعدادی از خانواده های شهدا و افسران نمونه دانشگاه‌های افسری آجا مورد تشویق قرار گرفتند.