اعزام ناوهای جنگی برای حفاظت از کشتی‌های آمریکایی در تنگه هرمز

واحد مرکزی خبر نوشت:

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در تحلیلی نوشت: ناوگان آمریکا برای حفاظت از کشتی ها به تنگه هرمز اعزام شد.

متیو روزنبرگ و دنی حکیم در تحلیلی برای این روزنامه آمریکایی نوشتند: نیروی دریایی آمریکا روز پنج شنبه برای حفاظت از کشتی هایی که از تنگه هرمز عبور می کنند، کشتی های جنگی خود را در این منطقه مستقر کرد تا از هر گونه مداخله ای از سوی ایران ممانعت کند. ‌

ارتش امریکا تلاش می کند میان ضرورت حفاظت از کشتی ها و اقدامی که ممکن است بر مذاکرات در زمینه برنامه هسته ای بین ایران و آمریکا و دیگر قدرت ها تاثیر بگذارد، توازن ایجاد کند.

یک مقام وزارت دفاع‌آمریکا که خواست نامش فاش نشود، اظهار داشت: این چیزی بیش از یک نمایش حضور با پرچم است. این نوعی تهدید خاص است که آنها تلاش می کنند از آن اجتناب ورزند. این یک مسئله مربوط به آزادی دریانوردی است.
برخی از مقامات آمریکایی نیز گفته اند، در هفته های اخیر نگرانی ها درباره این که قایق های مسلح ایرانی کشتی های باربری در حال عبور از طریق کنگره را مورد هدف قرار می دهد.

دولت ایران نیز ظاهرا از تاثیرات این وضعیت بر روند مذاکرات هسته ای آگاه است، مذاکراتی که هدف آن دستیابی به توافقی برای برداشته شدن تحریم ها علیه ایران و محدود شدن برنامه هسته ای به منظور جلوگیری از دستیابی این کشور به تسلیحات اتمی است.

5252

کد N807642