در اعتراض به جلوگیری از فرود هواپیمای کمک رسانی ایران در یمن؛

کاردار عربستان به وزارت امورخارجه احضار شد

سیاسی

کاردار سفارت عربستان سعودی در تهران در اعتراض به جلوگیری جنگنده‌های سعودی از فرود هواپیمای کمک‌رسانی جمهوری اسلامی ایران در فرودگاه صنعا احضار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، کاردار عربستان در تهران به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران نسبت به جلوگیری جنگنده‌های سعودی از فرود هواپیمای کمک‌رسانی جمهوری اسلامی ایران در فرودگاه صنعا تسلیم وی شد‌.

​ در این ملاقات رئیس اداره اول خلیج فارس با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران اقدام جنگنده‌های سعودی در به خطر انداختن جان کادر پروازی و نیروهای هلال احمر خود را که جهت امداد‌رسانی دارویی و درمانی به مردم مظلوم یمن و انتقال مجروحان عازم صنعا بودند به هیچ وجه نمی‌پذیرد و آن را رفتاری غیر قابل قبول و به‌دور از معیار‌های انسانی و مغایر با قوانین هوانوردی بین‌المللی می‌داند‌.

در این دیدار ضمن تأکید بر استمرار تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران جهت کمک‌رسانی به مردم یمن و انتقال و درمان مجروحین بمباران‌های ​اخیر آن کشور، نسبت به توقف ​آنی حملات هوایی ناجوانمردانه و محاصره غیرانسانی یمن و همچنین فراهم شدن هرچه سریع‌تر زمینه‌های آغاز گفتگو‌های یمنی ــ یمنی به‌عنوان تنها راه خروج از بن‌بست فعلی اظهار امیدواری شد.