نظربایف سوگند یاد کرد

نور سلطان نظربایف پس از پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری قزاقستان ضمن شرکت در مراسمی رسمی با ادای سوگند، دور سوم ریاست‌جمهوری خود را آغاز کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، نور سلطان نظربایف، سیاستمدار 74 ساله قزاقستان در این مراسم سوگند یاد کرد که به مردم کشورش خدمت کند، قوانین را اجرا نماید و حقوق و آزادی‌های شهروندان را تأمین کند.

وی همچنین متعهد شد که وظایف خطیر ریاست‌جمهوری را که به وی واگذار شده، صادقانه انجام دهد.

نظربایف در این مراسم به بیان اولویت‌های خود در این دوره از ریاست‌جمهوری‌اش پرداخت و گفت که به دنبال توسعه بازار داخلی منسجم،‌ بهبود وضعیت طبقه متوسط، مبارزه با فساد،‌ اشتغال‌زایی و تحکیم اتحاد قزاقستان خواهد بود.

رییس‌جمهوری قزاقستان همچنین گفت که قصد دارد کمیسیونی ملی را با هدف رسیدگی به مسائل مربوط به مدرن‌سازی کشور ایجاد کند.

کمیته مرکزی انتخابات قزاقستان پیش‌تر اعلام کرد، نورسلطان نظربایف با کسب 97/7 درصد از آرا پیروز انتخابات ریاست‌جمهوری شده است و بدین ترتیب، حکمرانی وی برای یک دوره پنج ساله دیگر تمدید شد. به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه شبکه خبری الجزیره، نظربایف از سال 1989 هدایت این کشور غنی از نفت را بر عهده دارد.

قرار بود انتخابات ریاست‌جمهوری قزاقستان سال آینده برگزار شود اما نورسلطان نظربایف، رییس‌جمهوری کنونی این کشور با اعلام این‌ که تصمیم گرفته که این انتخابات به صورت زودهنگام برگزار شود، تصریح کرده بود که چنین اقدامی برای جلوگیری از بی‌ثباتی سیاسی ضروری است.

انتهای پیام

کد N807169