عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

سعودی‌ها در حملات وحشیانه، از صهیونیست‌ها هم جلوتر رفتند

عربستان,یمن,ایران و یمن

یک عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت که عربستان سعودی در اقدام اخیرش در بمباران باند فرودگاه در هنگام فرود هواپیمای ایرانی برای ارسال کمک‌های بشر دوستانه به یمن نشان داد که در وحشیانه و بی رحمانه عمل کردن از صهیونیست‌ها نیز جلوتر رفته‌است.

سیدباقر حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در واکنش به اقدام اخیر عربستان در ممانعت از ارسال کمک‌های بشر دوستانه ایران به مردم بیگناه یمن، گفت: عربستان به گونه‌ای وحشیانه به یمن حمله کرده و اقداماتی را انجام داده که حتی بعضی از این اقدامات را رژیم صهیونیستی نیز انجام نداد؛ سعودی‌ها از فرود هواپیمای حامل کمک‌های دارویی و غذایی برای افراد بی‌پناه و مجروح و زنان و کودکان یمن ممانعت کردند کاری که حتی صهیونیست‌ها در غزه نیز انجام ندادند.

این عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: در زمان حمله رژیم صهیونیستی به غزه در برهه‌ای آتش‌بس اعلام شد تا به مجروحین کمک‌رسانی شود اما عربستان از صهیونیست‌ها هم فراتر رفته و این حرکات وحشیانه صهیونسیت‌ها با هیچ منطق، قانون و فرهنگی سازگار نیست.

وی با تاکید بر اینکه سعودی‌ها در یمن در انجام کارهای وحشیانه و بی‌رحمانه از صهیونیست‌ها هم جلوتر رفته‌اند، گفت: متاسفانه در چنین شرایطی جامعه بین‌الملل بسیار ضعیف عمل کرده و حتی هیچ اقدامی را انجام نداده‌اند. حداقل انتظار می‌رفت که ممانعت عربستان در کمک‌رسانی را نیز محکوم کنند که این اتفاق نیز رخ نداد.

به گفته عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، حمله عربستان به یمن بدون دلیل انجام شده و سعودی‌ها در ادامه اقدام غیرقابل توجیه و ضد بشری را در ممانعت از فرود هواپیمای جمهوری اسلامی حامل کمک‌ به مجروحین یمن انجام دادند.

وی با تاکید بر اینکه مجامع مدعی حقوق بشر با جهت‌گیری‌های خاص رفتار می‌کنند، گفت: مدعیان حقوق بشر به جای دفاع از مردم رفتارهای دوگانه و متناقض را انجام می‌دهند که این را به خوبی می‌توان در ادعاهایشان دید.

این عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: اگر بحث حمایت از مردم و حفظ حقوق بشر باشد باید همه امکانات یکسان در نظر گرفته شود اما اینها همه ادعاست به طوری که تاکنون هیچ حرکتی در حمایت از مردم مظلوم یمن در مقابل حملات وحشیانه عربستان نشده است.

انتهای پیام

کد N807151