«سعود الفيصل» برای هميشه به آمريكا می رود

سیاسی

به گفته منابع آگاه وزير امور خارجه بركنار شده عربستان سعودی قصد دارد در آينده ای نزديک و برای هميشه به ايالات متحده آمريكا برود.

به گزارش خبرگزاري مهر، بامداد روز گذشته با دستور مستقيم «ملک سلمان بن عبدالعزيز آل سعود» پادشاه عربستان سعودي، 25 نفر از مقامات ارشد حكومتي آل سعود تغيير كردند.
در پي اين اقدام، گزارش ها و تحليل هاي بسياري در رسانه هاي مختلف جهان در اين باره منتشر شد. برخي از تحلیلگران، اين تغييرات گسترده در سطح حاكميت سعودي را «كودتاي سياسي نرم» ناميدند.
از جمله افراد بركنار شده در اين كودتاي سياسي نرم، «سعود الفيصل» وزير امور خارجه عربستان سعودي بود. وي كه بيش از 40 سال رياست دستگاه ديپلماسي عربستان سعودي را بر عهده داشت، يكي از سرشناس ترين و با سابقه ترين وزاري امور خارجه جهان به شمار مي رفت.
الفیصل حتي پيش از اين در زمان «ملك عبدالله بن عبدالعزيز آل سعود» پادشاه سابق سعودي، به دليل مشكلات جسمي از سمت خود استعفا داده بود اما به دليل تجربه اي كه دارد، با استعفاي او مخالفت شد.
پس از بركناري او از وزارت امور خارجه عربستان، يك مقام آگاه در عربستان سعودي كه به دلايل امنيتي خواست نامش فاش نشود، اعلام كرد كه «سعود الفيصل» قصد دارد در آينده اي نزديك كشورش را ترک كند و براي هميشه به آمريكا برود.