در دیدار با مدیر کل منطقه ای صلیب سرخ جهانی

امیرعبدالهیان خواستار تسریع ارسال کمکهای انسان دوستانه به یمن شد

سیاسی

معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه به وضعیت وخیم انسانی در یمن اشاره و با ابراز نگرانی از فجایع انسانی که در این کشور در حال رخ دادن است خواستار تسریع در ارسال کمک های انسان دوستانه به این کشور شد .

به گزارش خبرگزاری مهر،روبرت ماردینی مدیر کل منطقه ای صلیب سرخ جهانی ضمن سفر به کشورمان با حسین امیر عبداللهیان معاون عربی و افریقا وزارت امور خارجه دیدار و در خصوص چگونگی ارسال کمک های انسان دوستانه به کشورهای درگیر بحران و جنگ در منطقه از جمله سوریه ، عراق و یمن رایزنی و گفتگو کرد .

حسین امیر عبداللهیان در این دیدار با تشکر از اقدامات سازمان صلیب سرخ جهانی در این منطقه به وضعیت وخیم انسانی در یمن اشاره و با ابراز نگرانی از فجایع انسانی که در این کشور در حال رخ دادن است خواستار تسریع در ارسال کمک های انسان دوستانه به این کشور شد .

معاون وزیر خارجه کشورمان با تاکید بر توقف هر چه سریع تر تجاوز نظامی علیه یمن خواستار ایجاد فوری مسیر امن برای ارسال کمک های انسان دوستانه شد .

روبرت ماردینی نیز در این دیدار با تشریح فعالیت ها و اقدامات سازمان صلیب سرخ جهانی در کشورهای عراق و سوریه وضعیت انسانی را در یمن نگران کننده خواند .

وی تاکید کرد:این سازمان تلاش دارد با توجه به نیازهای شدید مردم یمن به دارو ، سوخت و مواد غذایی اقدامات بیشتری را برای ارسال اقلام مورد نیاز آن کشور انجام دهد .

وی همچنین از همکاری های کشورمان در زمینه ارسال کمک های انسان دوستانه به عراق و سوریه با آن سازمان تشکر کرد .