گناسینگبه برای سومین بار رئیس جمهور توگو شد

کمیسیون انتخاباتی توگو اعلام کرد، فائو گناسینگبه، رئیس جمهور این کشور توانسته در انتخابات ریاست جمهوری روز شنبه 75 / 58 درصد از آراء را کسب کند و برای سومین دور به ریاست جمهوری برسد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، به گفته کمیسیون انتخاباتی توگو ژان - پیر فابره، رقیب اصلی گناسینگبه توانسته در این انتخابات 95 / 34 درصد از آرا را به دست آورد.

تافا تابیو، رئیس کمیسیون انتخاباتی توگو اعلام کرد: کمیسیون ملی انتخابات اعلام می‌کند که فائوره اسوزیمنا گناسینگبه، براساس نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری که قرار است به تایید دادگاه قانون اساسی برسد به عنوان رئیس جمهوری انتخاب شده است.

خاندان گناسینگبه، تقریبا نیم قرن است که در کشور کوچک توگو در غرب آفریقا حکومت می‌کنند.

فائوره گناسینگبه که نخستین بار در سال 2005 به دنبال مرگ پدرش "ایادما" به ریاست جمهوری رسید در حالی برای سومین دور رئیس جمهور کشورش شده که مناطق شمالی که پایگاه خاندان وی محسوب می‌شوند حمایت قاطعی از او به عمل آوردند.

براساس نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری توگو مجموعا سه میلیون و 509 هزار و 258 رای در این انتخابات ثبت شده که از این میان یک میلیون و 214 هزار و 267 رای به گناسینگبه تعلق پیدا کرده است.

انتهای پیام

کد N807021