هجمه های دشمنان علیه سوریه به دلیل مقاومت مردم این کشور است

سیاسی

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: قرار گرفتن سوریه در خط مقدم مقاومت علیه سیاست‌های تجاوزگرانه رژیم صهیونیستی در منطقه، هجمه‌های شدیدی را از سوی دشمنان منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای بر این کشور تحمیل کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خانه ملت، ارتشبد فهد جاسم الفریج وزیر دفاع جمهوری عربی سوریه صبح امروز با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

در ابتدای این دیدار آقای لاریجانی روابط بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و سوریه را دوستانه و برادرانه توصیف کرد و گفت: علائق و مشترکات متعددی مردم دو کشور را به یکدیگر نزدیک ساخته و روابط بین دو کشور در زمینه‌های مختلف، سازنده و همواره دوستانه و برادرانه بوده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به مسائل منطقه‌ای و تحولات سوریه گفت: مردم و مسئولان سوریه، مقاومت تاریخی تحسین برانگیزی را در مقابله با تروریست‌های داخلی و خارجی طی 4 سال گذشته از خود نشان داده‌اند.

لاریجانی افزود: قرار گرفتن سوریه در خط مقدم مقاومت علیه سیاست‌های تجاوزگرانه رژیم صهیونیستی در منطقه، هجمه‌های شدیدی را از سوی بدخواهان و دشمنان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای بر این کشور مظلوم تحمیل کرده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در این ارتباط ابراز امیدواری کرد با تلاش و مقاومت مردم و مسئولان سوریه، حلقه‌های بیشتری از فعالیت‌های تروریستی در این کشور از هم متلاشی شود و سوریه از لوث تروریست‌های تا دندان مسلح پاک گردد.

وی افزود: دامنه تحرکات مخرب تروریست‌ها فقط محدود به چند کشور نبوده و در صورت استمرار انفعال و تفاعل کشورهای منطقه، ثبات و آرامش در تمام مناطق به مخاطره خواهد افتاد.

در ادامه این دیدار، ارتشبد فهد جاسم الفریج وزیر دفاع سوریه نیز ضمن ارائه گزارشی از آخرین تحولات مربوط به مبارزه با تروریست‌ها در کشورش گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره در لحظات دشوار در کنار مردم سوریه بوده است و این احساس وظیفه انسانی و اخلاقی مورد تقدیر رهبران و مردم سوریه قرار داشته است.

وی افزود: دستاوردهای خوب در مقابله با پیشروی تروریست‌ها به مناطق مختلف در سوریه به دست آمده است و برنامه‌هایی نیز برای تشدید مبارزه علیه تروریست‌ها در دستور کار قرار دارد.

وزیر دفاع سوریه همچنین گفت: هجوم تروریست‌ها به خاک سوریه یک طرح آمریکایی- صهیونیستی است که با حمایت و کمک گسترده برخی کشورهای منطقه صورت می‌گیرد و شاهدیم که مجروحان متعلق به اردوگاه‌های تروریست‌های داعش و النصره در بیمارستان‌های رژیم صهیونیستی درمان می‌شوند.