در دیدار با اعضای حزب وطن ترکیه؛

بروجردی:‌ صلح، سیاست جمهوری اسلامی ایران است

سیاسی

جمعی از مسئولین حزب وطن ترکیه صبح امروز با علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، بروجردی در ابتدای این دیدار با اشاره به اهمیت گسترش همکاری‌های ایران و ترکیه در عرصه‌های گوناگون گفت: باید از ظرفیت‌های کشورهای اسلامی مانند ترکیه و ایران در جهت حفظ منافع امت اسلامی بیشتر بهره گرفت. اگر ظرفیت‌های عظیم جهان اسلام با همکاری کشورهای اسلامی مورد استفاده قرار گیرد هیچ قدرتی نمی‌تواند سیاست‌های خود را به امت اسلامی تحمیل کند.

تاثیر همکاری ایران و ترکیه

وی در همین زمینه بر نقش مهم همکاری‌های نزدیک ایران و ترکیه تاکید کرد.

وی در ادامه با اشاره به تجربه انقلاب اسلامی در مقابله با سلطه و نفوذ قدرت‌های استکباری بویژه آمریکا گفت: منشاء قدرت و پیروزی کشورها اتکاء به قدرت ملی و مردم و مقابله با نفوذ و سلطه بیگانگان می‌باشد.

بروجردی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران بعد از سالها تحریم و تحمل جنگ و فشارهای گسترده سیاسی، اقتصادی و نظامی از سوی قدرتهای استکباری امروز با اتکاء به خود و ایمان به خداوند متعال توانسته‌ است در بسیاری از عرصه‌های علمی، فناوری و صنعتی به پیشرفت‌های عظیم و قابل توجه‌ای دست یابد.

صلح، سیاست جمهوری اسلامی ایران است

بروجردی در ادامه افزود: سیاست جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر تامین صلح و امنیت پایدار در منطقه بر اساس همکاری کشورهای منطقه می‌باشد.

در ادامه این دیدار اسماعیل حقی پکین معاون حزب وطن ترکیه ضمن ابراز خرسندی از سفر به کشورمان گفت: گسترش همکاری‌های همه جانبه و نزدیک با ایران خواست همه مردم و رهبران گروهها در ترکیه است.

وی افزود: حزب وطن در ترکیه مخالف نفوذ و سلطه آمریکا در منطقه و از جمله کشور ترکیه است.

وی ادامه داد: ما معتقدیم باید با همسایگان خود از جمله ایران،‌ عراق و سوریه مناسباتی نزدیک داشته باشیم.

معاون حزب وطن ترکیه با اشاره به تحولات سوریه گفت: سیاست کنونی ترکیه در سوریه موجب تشدید بحران انسانی و امنیتی در منطقه شده است و چشم انداز تحولات منطقه را با پیچیدگی‌های فراوانی مواجه کرده است.

ایران الگوی مقاومت است

اسماعیل حقی پکین در ادامه با قدردانی و تحسین ایستادگی ملت ایران در مقابل سیاست‌های سلطه جویانه آمریکا گفت: ایران هم اکنون در میان کشورهای منطقه کشوری نمونه و الگو است که توانسته است با مقاومت و ایستادگی منشاء قدرت و اقتدار امت اسلامی باشد.

وی در ادامه استفاده صلح آمیز از انرژی هسته‌ای را حق همه ملت‌ها از جمله ملت ایران دانست.

معاون حزب وطن ترکیه در ادامه تاکید کرد: منافع ملی کشورهای منطقه از جمله ایران، ترکیه، سوریه و عراق ایجاب می‌کند این کشورها با یکدیگر همکاری نزدیک و همه جانبه‌ای بر پایه دوستی و پیشینه مشترک تاریخی داشته باشند.

انتهای پیام

کد N806924