سفیر آلمان در ایران: با حصول توافق هسته‌ای ، روابط دو کشور افزایش می‌یابد

ايران,آلمان

سفیر آلمان در ایران گفت: با فراهم شدن زمینه ها مطمئن هستیم رفت و آمد های تجاری ایران و آلمان افزایش می یابد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خلیج فارس، میکائیل بارون فون اونگرن در دیدار با مدیران اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با بیان اینکه آلمان یکی از شرکای تجاری مهم ایران است، افزود: از طرف کشور آلمان خوشبین هستیم که با حصول توافق هسته‌ای، روابط دریایی بندری بین دو کشور افزایش یابد.

سفیر آلمان در ایران ایجاد رابطه بیشتر تجاری بین مسئولین و متخصصان بنادر و دریانوردی ایران و آلمان را بسیار مهم دانست و گفت: بندر شهید رجایی هم اکنون با مدل سازی های مطابق با استانداردها زیر ساخت های مناسبی برای مراودات کالا دارد.

میکائیل بارون خواستار ایجاد روابط مستقیم و بدون واسطه تجاری بین ایران و آلمان شد و از متخصصان و مسئولین ایرانی برای شرکت در نمایشگاههای بندری و دریایی این کشور دعوت کرد.

در ادامه مدیران اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان به تشریح فرصت ها و ظرفیت های تجاری و اقتصادی در بندر شهید رجایی پرداختند.

به گزارش ایسنا، دبیر اول اقتصادی سفارت آلمان در ایران، مدیران ترانزیتی بخش های خصوصی آلمان و رییس اداره خاورمیانه سفارت، سفیر آلمان را در این سفر همراهی کردند.

بازدید از ترمینال های تخلیه و بارگیری کانتینری و فله و همچنین اراضی پشتیبانی بندر شهید رجایی بخش پایانی سفر این هیات به هرمزگان بود.

انتهای پیام

کد N806860