ذره‌بین تعزیرات حکومتی بر گرانفروشی پوشاک در پاسداران

تعزيرات حكومتي

رئیس گشت‌های مشترک اداره کل تعزیرات حکومتی تهران روز گذشته با بازرسان اتاق اصناف در بازار پوشاک میلیونی خیابان پاسدارن حاضر و به گزارش‌های تخلف دریافتی رسیدگی کرد.

رئیس گشت‌های مشترک اداره کل تعزیرات حکومتی تهران روز گذشته با بازرسان اتاق اصناف در بازار پوشاک میلیونی خیابان پاسدارن حاضر و به گزارش‌های تخلف دریافتی رسیدگی کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در یکی از این واحدهای صنفی کیف زنانه به قیمت 5 میلیون و 380 هزار تومان، یک جفت کفش به قیمت یک میلیون و 780 هزار تومان، یک نوع تی شرت به قیمت 750 هزار تومان و یک کت تک به قیمت 2 میلیون و 850 هزار تومان به فروش می‌رسید.

در بازدید بارزسان اتاق اصناف، فروشنده هیچ فاکتور خریدی به بازرسان ارائه نکرد.

رئیس گشت های مشترک اداره کل تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: ابتدای امر با قیمت این پوشاک کاری نداریم و آنچه برای ما اهمیت دارد، فاکتور خرید این کالاهاست که بر اساس آن بررسی کنیم که آیا قیمت عرضه شده قانونی است یا خیر؟

امید شهرآبادی با اشاره به این که این واحد صنفی هیچ فاکتوری به ما ارائه نمی کند، گفت: نبود فاکتور در واحد صنفی تخلف است.

ظاهراً این فروشنده ادعا می‌کرد اجناس عرضه شده از ایتالیا وارد و در ایران مارک مخصوص این فروشگاه برچسب می شود که شهرآبادی در همین ارتباط گفت: باید اثبات کنند که این کالاها از خارج وارد شده است و اگر برگ سبزی در این خصوص ارائه نکنند از نظر ما این کالاها قاچاق است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تعزیرات می تواند در خصوص قیمت تمام شده کالا هم اظهارنظر کند یا نه؟ افزود:‌ درست است که فروش یک کت تک به قیمت 2 میلیون و 850 هزار تومان غیرمنطقی است اما تعزیرات کارشناس تعیین قیمت تمام شده نیست و مسئولان اتحادیه و کارشناسان می توانند در این خصوص اظهار نظر کنند.

رحمتی نماینده اتاق اصناف نیز در خصوص تخلف این فروشگاه گفت: این واحد صنفی همه کالاهایش خارجی است و مدرکی دال بر این که این کالاها وارد شده است به ما ارائه نشد و اگر تا 24 ساعت آینده مدرکی ارائه نشود همه این کالاها قاچاق محسوب و اداره آگاهی اقدام به جمع آوری آن خواهد کرد.

یکی دیگر از فروشگاه های عرضه پوشاک خیابان پاسداران هم در زیر ذره بین نظارت امروز قرار گرفت که این واحد صنفی تخفیف 40 درصدی کالاهایش را به مناسبت روز پدر در سر در مغازه تبلیغات کرده بود اما از نظر نماینده سازمان اصناف نیز این اقدام غیرقانونی محسوب می شود.

رحمتی نماینده سازمان اصناف در این مورد گفت: هرگونه تخفیف در این فروشگاه‌ها باید به تایید اتحادیه برسد که این فروشگاه مجوز اتحادیه را ندارد.

انتهای پیام

کد N806687