نماینده تالش:

مسئولان در کنار هم در مسیر توسعه اقتصادی حرکت کنند

نماینده مردم چالش در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: امید است سال جاری با همدلی و هم زبانی دولت و ملت و تلاش حداکثری دولتمردان از نظر توسعه اقتصادی، کنترل تورم، ایجاد اشتغال، فقرزدایی، ایجاد امینت و آرامش به همراه عزت ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی شاهد قطع ید اخلالگران در اقتصاد کشور باشیم.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شکری طی نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: امید داریم تا ملت ایران با حمایت و پشتیبانی و مشارکت در امور اقتصادی و ادامه بردباری در مقابل زورگویی های استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جنایتکار و همراهی دولت در ایجاد اقتصاد مقاومتی در جهت خروج از اقتصاد نفتی و مصرفی و اشاعه مصرف کالاهای تولید داخل جهت حمایت از سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در کشور ندای رهبر معظم انقلاب را لبیک گویند.

وی افزود: از تلاش تیم مذاکره کننده به ریاست وزیر امور خارجه که با پیروی از رهنمودهای رهبر انقلاب در این مرحله توانستند حق استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای توسط ایران اسلامی که ثمره مجاهدت های جوانان و دانشمندان کشور است به جهانیان تقدیم نمایند تشکر می کنم. بی شک انتظار ملت ایران که در این سالها علی رغم تحمل بسیار صبوری پیشه نموده و در مقابل زورگویی های غرب مقاومت نمودند از نتایج مذاکرات، رفع یکباره و همه جانبه تحریم های ظالمانه به همراه حفظ تمامی حقوق هسته ای ایران اسلامی است.

شکری ضمن تشکر از نماینده ولی فقیه در استان گیلان و آیت الله قربانی امام جمعه رشت، گفت: از حمایت ها و راهنمایی های بی‌بدیل ائمه جماعات استان گیلان به نمایندگان خود و مدیران اجرایی تقدیر تشکر می نماییم. همچنین از زحمات شبانه روزی استاندار گیلان، دکتر نجفی و معاونان و فرماندان پر تلاش به جهت ارائه خدمات ارزنده در سال 93 برای مردم گیلان از جمله توجه ویژه به ایجاد اشتغال، رفع فقر و افزایش فضای کسب و کار تشکر کرد.

نماینده مردم تالش، رضوان شهر و ماسال در مجلس نهم در ادامه نطق میان دستور خود از ریاست جمهور محترم و هیئت دولت که در ایام نخستین 94 مهمان مردم گیلان بودند نیز تشکر کرد و گفت: هیات دولت از نزدیک شاهد مشکلات استان گیلان قرار گرفتند. همچنین از مردم فهیم استان به جهت تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری در مسیر حمایت و پشتیبانی از مسولان کشوری و استانی و برنامه های آنان صمیمانه قدردانی می کنم.

وی خطاب به رئیس جمهور گفت: حال نوبت دولت شماست که با یاری خداوند متعال نسبت به تلاش در جهت مهم ترین درخواست‌های مردم گیلان مبنی بر ایجاد اشتغال و رفع فقر در استان اقدام نمایید.

وی افزود: امروز از دولت انتظار می رود که با توجه به ظرفیت های بالای اقتصادی دریای خزر که زمانی یکی از مهم ترین و ارزشمندترین پل های ارتباطی و اقتصادی با کشورهای حاشیه دریای خزر بود، زمینه استفاده و بهره بندی مجدد از ظرفیت ارزشمند کشور و پیگیری های لازم در راستای تاسیس سازمان همکاری های اقتصادی دریای خزر مخصوصا با شروع فعالیت سایت نفتی سردار جنگل رودسر را فراهم نمایند.

نماینده مردم تالش، رضوان شهر و ماسال در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به پرونده پرونده ورنی کمپوست و خطاب به وزیر جهاد کشاورزی و مسئولان قوه قضاییه، گقت: انتظار دارم که تکلیف میلیاردها تومان از سرمایه مردم کشور به ویژه مردم استان گیلان و تالش که با کوشش مردم و اعتماد به برخی از افراد برای ایجاد شغل و کسب درآمد و گذران زندگی روزمره در اختیار قرار دارند اما متاسفانه بیش از یک سال است که افزون بر 9 هزار نفر هنوز موفق به دریافت مطالبات خود نگردیده اند روشن شود.

وی افزود: از وزیر جهاد کشاورزی انتظار دارم، دستور فرمایند تا زمین های منابع ملی بی ثمر را جهت احیای جنگل های شمال کشور و ایجاد اشتغال در اختیار جوانان تحصیل کرده کشور قرار دهند و در جهت احیای صنعت چای که 95درصد آن در گیلان می‌باشد در پرداخت به موقع برگ سبز چایی اقدام بفرمایند.

شکری در ادامه خطاب به وزیر نیرو و رئیس سازمان محیط زیست، اظهار کرد: جهت صدور مجوز نهایی زیست محیطی سد شفارود که با سهل انگاری برخی از مسئولان محیط زیست باعث پرداخت بیش از 12 میلیارد تومان جریمه توسط دولت ایران به پیمانکار چینی گردیده است، اقدامات لازم را مبذول فرمایید.

عضو کمیسیون اقتصادی در مجلس نهم در بخش پایانی صحبت‌های خود، افزود: چگونه ممکن است روند اجرای پروژه ای بدون دریافت های لازم زیست محیطی 20 سال ادامه داشته باشد و بیش از 130 میلیارد تومان بیت المال برای پروژه هزینه گردد و ردیف بودجه‌ای داشته باشد که در سه دولت گذشته شروع شده است و ادامه دارد و حال پس از طی این مراحل به دلیل برخوردهای سلیقه ای تعدادی از مسئولان متوقف گردد.

انتهای پیام

کد N806636