پاپ فرانسیس و دبیرکل سازمان ملل در رم دیدار کردند

رهبر کاتولیک‌های جهان با دبیرکل سازمان ملل درست چند هفته پیش از بیانیه واتیکان درباره مسائل محیط‌زیستی مذاکرات رسمی داشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری فرانسه، "بان کی مون"، دبیرکل سازمان ملل و "پاپ فرانسیس"، رهبر کاتولیک‌های جهان برای نیم ساعت در شهر رم به گفت‌وگوی خصوصی درباره تلاش مرتبط با تغییرات جوی و تحولات پایدار پرداختند.

حامیان محیط‌زیست و تغییرات جوی بر این باورند که ابراز نگرانی کلیسا درباره تغییرات بر گرم شدن زمین و حمایت برای انجام اقداماتی در راستای کاهش استفاده از سوخت‌ها باعث تاثیر عمیق بر مذاکرات جهانی درباره این مشکل بسیار بزرگ می‌شود.

پاپ فرانسیس همچنین قرار است در سپتامبر سال‌جاری میلادی در نشست ویژه سازمان ملل درباره تحولات پایدار سخنرانی کند و جامعه بین‌الملل هم قرار است به دنبال توافقی جامع درباره تغییرات آب و هوایی در نشستی که قرار است در دسامبر 2015 در پاریس برگزار شود، باشند.

برخی از افراطیون به پاپ هشدار دادند که مساله تغییرات جوی ربطی به وی ندارد و حتی دیدگاه رهبر کاتولیک‌های جهان همانند بان کی مون بر مبنای علوم و یافته‌های علمی نیست.

انتهای پیام

کد N806587