مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری لرستان:

هدف کلی طرح استانی شدن انتخابات ارتقا کیفیت عملکرد مجلس است

مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری لرستان گفت: هدف کلی از طرح استانی شدن انتخابات، ارتقا کیفیت عملکرد مجلس شورای اسلامی به عنوان یک نهاد قانونگذار است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، جعفر طولابی در جمع خبرنگاران، افزود: طرح استانی شدن انتخابات مزایا و معایبی دارد، اما در مجموع موجب انتخاب افراد مطرح و با تجربه‎تر شده که این امر منجر به تقویت مجلس و طرح‎های تصویبی خواهد شد.

وی با اشاره به برخی مزایای این طرح، اظهار کرد: با استانی شدن انتخابات، بسیاری از التهابات و تنش‎های دوره‎های گذشته انتخابات که در استان‎های کوچک و طایفه‎گرا وجود داشته برطرف خواهد شد.

مدیر کل سیاسی و انتخابات لرستان تصریح کرد: انتخاب نماینده استانی از حساسیت‎ها کاسته و موجب کاهش تعصبات قومی و عشیره‎ای می‎شود.

طولابی برگزاری انتخابات در فضای آرام‎تر و به‎دور از تشنج را از دیگر مزایای استانی شدن انتخابات عنوان و اضافه کرد: با اجرای این طرح افرادی می‎توانند در عرصه انتخابات موفق شوند که سوابق اجرایی، مدیریتی و تجربه بیشترداشته باشند؛ چراکه این افراد نه تنها در شهرستان خود، بلکه در سراسر استان شناخته شده هستند.

وی راهیابی نمایندگان باسوابق و شناخت بالا را عامل کیفی‎تر شدن مصوبات مجلس شورای اسلامی دانست و گفت: برخی نیز معتقدند استانی شدن انتخابات، موجب کاهش نرخ مشارکت مردم می‎شود.

این مسئول افزود: مردم لرستان در هر صورت همواره از افراد پیش‎رو در انتخابات بوده و با توجه به حس وفاداری به نظام و رهبری، به تعیین سرنوشت خود و کشور حساس و واقف هستند.

طولابی اظهار کرد: در دوره گذشته انتخابات مجلس شورای اسلامی دارای یک‎هزار و 800 شعبه اخذ رای بوده است.

انتهای پیام

کد N806213