عفو بین‌الملل تحقیقات فوری درخصوص حملات عربستان به یمن را خواستار شد

سیاسی

عفو بین‌الملل انجام تحقیقات فوری در خصوص کشته شدن صدها غیرنظامی از جمله ده‌ها کودک در جریان حملات هوایی عربستان به یمن را خواستار شد.

عفو بین‌الملل انجام تحقیقات فوری در خصوص کشته شدن صدها غیرنظامی از جمله ده‌ها کودک در جریان حملات هوایی عربستان به یمن را خواستار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری یمن (سبأ)، سعید بومدوحه، معاون مدیر امور خاورمیانه و شمال آفریقا در عفو بین‌الملل اعلام کرد: حملات هوایی عربستان مناطق یمن را به اماکن خطرناکی برای غیرنظامیان تبدیل کرده است. میلیون‌ها تن در ترس و نگرانی از اینکه در خانه‌هایشان کشته شوند به سر می‌برند و بسیاری از مردم احساس می‌کنند که دیگر هیچ راهی جز ترک روستاها و مناطق ویران شده خود ندارند.

وی گفت: هشت حمله در پنج منطقه مسکونی در صعده، صنعاء، حدیده، حجه و إب صورت گرفته که نگرانی‌هایی را درخصوص احتمال عدم رعایت قوانین بین‌المللی در این حملات ایجاد می‌کند. براساس گزارش‌ها طی این هشت حمله دستکم 139 تن از جمله 97 غیرنظامی و 33 کودک کشته و 460 تن از جمله 157 غیرنظامی زخمی شده‌اند.

سعید بومدوحه تاکید کرد: افزایش آمار کشته‌ها و زخمی‌شدگان غیرنظامی موجب نگرانی شدید ماست. در برخی حملات احتیاط لازم برای کاستن از تعداد خسارت‌های جانی و مالی به خرج داده نشده است برای همین باید تحقیقات مستقل و شفافی درخصوص احتمال نقض قوانین بین‌المللی در این حملات صورت بگیرد.

انتهای پیام

کد N806188