وزیر دفاع:

روابط ایران و سوریه در حال گسترش است

ایران و روسیه

وزیر دفاع گفت: جمهوری اسلامی ایران برای ریشه کن کردن غده‌های سرطانی تروریسم و خشونت گرایی همواره در کنار ملت و دولت سوریه خواهد ایستاد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) دور اول مذاکرات وزرای دفاع ایران و سوریه پس از انجام مراسم استقبال رسمی از سپهبد فهد جاسم الفریج وزیر دفاع سوریه توسط سردار حسین دهقان وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران، در محل وزارت دفاع کشورمان برگزار شد.

سردار دهقان در این دور از مذاکرات با اشاره به روابط دوستانه و برادرانه ایران و سوریه و اشتراکات فراوان تاریخی، دینی و پیوند گسست ناپذیر دو ملت گفت: رابطه ایران و سوریه رابطه ای ممتاز و موفق است که می تواند الگویی نمونه برای سایر کشورهای اسلامی باشد.

وی با اشاره به بحران سوریه، جنگ تحمیلی تکفیری- صهیونیستی علیه ملت سوریه را جنگی نیابتی و راهبرد مشترک آمریکا و رژیم صهیونیستی ذکر کرد و افزود: عمده اهداف این جنگ عبارت است از تأمین امنیت دائمی برای رژیم صهیونیستی، تضعیف و تجزیه کشورهای اسلامی، تغییر نقشه خاورمیانه ، مقابله با موج بیداری اسلامی ونهایتاً تسلط کامل برمنطقه.

وی حمله نظامی عربستان به یمن و حملات تروریستی در عراق را با راهبرد مشترک آمریکا و رژیم صهیونیستی همسو خواند و گفت: بی‌ترید طراحان و مجریان این سناریوی شوم با مقاومت ملت‌های منطقه و انسجام و وحدت دولت‌های ضد تروریسم به اهداف شوم‌شان نخواهند رسید.

وزیر دفاع با تمجید از مقاومت ملت و نیروهای مسلح غیور سوریه که با مجموعه ای از تروریست‌های مزدور از کشورهای مختلف جهان به مقابله برخواسته‌اند، اظهار کرد: تداوم این مقاومت فروپاشی گروه‌های تکفیری – تروریستی را در پی خواهد داشت.

وی با بیان این‌که «راه حل بحران سوریه صرفاً از طریق مذاکره و گفت‌وگو حل و فصل می‌شود»، تصریح کرد: ملت و دولت سوریه با مقاومت کم نظیر خود به زورگویان فهماندند که با صدور تروریست، تجهیز و حمایت تسلیحاتی از آنان و حمله نظامی نمی توانند ملت‌های مسلمان منطقه را وادار به تسلیم کنند.

وی ایجاد ائتلاف‌های قدرتمند منطقه‌ای، برای مبارزه با غده‌های سرطانی تروریسم و خشونت‌گرایی را امری ضروری دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران برای ریشه کن کردن این غده‌های سرطانی همواره در کنار ملت و دولت سوریه خواهد ایستاد.

وزیر دفاع با توجه به نقش و اهمیت سوریه به عنوان خط مقدم جبهه مقاومت ، حمایت کشورهای اسلامی از این کشور را موجب تقویت امنیت و ثبات در منطقه ذکر کرد.

سردار دهقان روند رو به توسعه روابط دفاعی با سوریه را مطلوب ارزیابی و گسترش و تعمیق آن را مورد تأکید قرار داد.

در ادامه این مذاکره سپهبد فهد جاسم الفریج وزیر دفاع سوریه گفت: من حامل سلام های گرم و صمیمانه بشار اسد خدمت مقام معظم رهبری، رئیس جمهور و ملت بزرگ ایران هستم و مراتب تشکر و قدردانی دولت و ملت سوریه را از حمایت های همه جانبه جمهوری اسلامی ایران اعلام می دارم.

وی با بیان اینکه روابط ایران و سوریه روابطی راهبردی و همواره در حال گسترش است گفت: همبستگی و انسجام جبهه مقاومت در ایران ،سوریه ،عراق و لبنان طرح ها و نقشه های ضد انسانی دشمنان را با شکست مواجه کرده است.

وزیر دفاع سوریه از ایران اسلامی بعنوان محور و ستون اصلی مقاومت یاد کرد و افزود: اگر نبود حمایت های جمهوری اسلامی ایران، این پیروزی های بزرگ محقق نمی گردید.

سپهبد فریج تصریح کرد: مردم سوریه هرگز همراهی و حمایت های ملت و دولت ایران را فراموش نخواهند کرد.

وزیر دفاع سوریه در ادامه گفت: جنگی که بیش از 4 سال است بر ملت سوریه تحمیل کرده اند با هدایت مستقیم آمریکا ،رژیم صهیونیستی و برخی از کشورهای مرتجع منطقه آغاز شده و تداوم دارد و اینکه از سوی آنان اعلام می شود که ما ارتباطی با تروریست ها نداریم دروغی بزرگ و نابخشودنی است.

سپهبد فهد جاسم الفریج گفت: با وجود همه این توطئه ها مردم و نیروهای مسلح سوریه با رهبری بشار اسد و حمایت های جبهه مقاومت ،در برابر دشمنان ایستاده اند و به مقاومت و حملات خود تا محو کامل تروریست ها ادامه خواهند داد.

وزیر دفاع سوریه در پایان اظهار امیدواری کرد: در این سفر زمینه های بیش از پیش همکاری های دفاعی میان دو کشور فراهم گردد.

انتهای پیام

کد N806118