در بدو ورود به شیراز

روحانی: استان فارس استعدادها و لیاقت‌های فراوان دارد

رييس‌جمهور,سفر استاني,حسن روحاني,سفر روحاني

رئیس‌جمهور در بدو ورود به استان فارس گفت: استان فارس مرکز علم و دانش، فرهنگ و ادب و تمدن و پایگاه بزرگ معنوی کشور به شمار می‌رود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی چهارشنبه 9 اردیبهشت در بدو ورود به شیراز در جمع خبرنگاران گفت: برای من و هیئت همراه جای افتخار است که در این دو روز میهمان مردم خونگرم و دلاور و فرهنگ‌دوست استان فارس و شهرستان شیراز هستیم.

وی ادامه داد: استان فارس همواره به‌عنوان یک استان با اهمیت در جنوب کشور مطرح بوده و هست و استعدادها و قابلیت‌های فراوانی داشته و دارد.

وی با بیان این‌که «شیراز مرکز علم و دانش، فرهنگ و ادب و تمدن و پایگاه بزرگ معنوی کشور است»، خاطرنشان کرد: حرم سوم اهل بیت(ع)، پایگاه‌های فرهنگ و ادب یعنی حافظ و سعدی و پایگاه تمدن باستان و کهن در تخت جمشید و پاسارگاد استان فارس و شیراز قرار دارد. این استان ویژگی‌های خاص و استعدادها و لیاقت‌های فراوان دارد.

رییس‌جمهور تصریح کرد که در این سفر همه مواردی که برای استان فارس در طول سال‌های 94 و 95 و بخشی از سال 96 مد نظر قرار گرفته، مورد توجه خواهد بود که بخشی از آن‌ها را در سخنرانی در جمع مردم و بخش دیگر را در جلسه شورای اداری مطرح خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: نظرات مردم و مطالبات مردم را می‌شنویم و امیدواریم که این سفر برای همه مردم خیر و برکت همراه داشته باشد.

انتهای پیام

کد N806092