خانواده قربانیان خشونت پلیس در آمریکا بررسی مجدد پرونده‌ها را خواستار شدند

خانواده‌های قربانیان کشته شده توسط پلیس آمریکا خواستار یک بازرسی ویژه برای بررسی مجدد تمامی پرونده‌های مربوط به خشونت پلیس شدند.

خانواده‌های قربانیان کشته شده توسط پلیس آمریکا خواستار یک بازرسی ویژه برای بررسی مجدد تمامی پرونده‌های مربوط به خشونت پلیس شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، خانواده هشت قربانی خشونت پلیس آمریکا از فرماندار نیویورک خواستند تا یک بازرسی ویژه برای بررسی تمامی پرونده‌های مربوط به کشته شدن خویشاوندانشان به دست پلیس انجام دهد.

کمیته مربوط به بررسی پرونده‌های وزارت دادگستری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: از فوریه سال جاری میلادی خانواده هشت قربانی خشونت پلیس آمریکا که توسط پلیس نیویورک و در چند دهه گذشته کشته شده‌اند از اندرو کومو، فرماندار نیویورک خواسته‌اند تا از قدرت اجرایی خود برای انتصاب یک بازرس ویژه به منظور تحقیق و بررسی این پرونده‌ها استفاده کند.

در میان این افراد می‌توان به مادر اریک گارنر که سال گذشته میلادی توسط پلیس نیویورک کشته شد اشاره کرد.

مادر اریک گارنر در این باره به کمیته مربوط به بررسی پرونده‌های وزارت دادگستری آمریکا گفت: پسرم چندین بار به پلیس گفت که نمی‌تواند نفس بکشد اما آنها گوش ندادند و پسرم کشته شد. دادستان منطقه کارش را درست انجام نداد.

والریا بل، مادر شاون بل که در 2006 توسط پلیس به ضرب گلوله کشته شد و ده‌ها تن دیگر از خانواده قربانیان پلیس آمریکا از فرماندار نیویورک خواستند تا به درخواستشان جامه عمل بپوشاند.

انتهای پیام

کد N806063