جانشین سعود الفیصل تعیین شد

عربستان

سفیر عربستان در آمریکا به جای سعود الفیصل وزیر خارجه شد

به گزارش خبرآنلاین به نقل از واحد مرکزی خبر، پادشاه عربستان سعودی امروز طی حکمی عادل الجبیر سفیر این کشور را در آمریکا به جای سعود الفیصل به سمت وزیر امور خارجه منصوب کرد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از ریاض و به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان ، در متن فرمان پادشاه عربستان در این خصوص آمده است: «سعود الفیصل به استناد به بیماری و شرایط جسمانی درخواست کرده بود از سمت وزیر خارجه کناره گیری کند و بدین ترتیب ضمن موافقت با درخواست وی ،‌ عادل الجبیر به سمت وزارت امور خارجه منصوب و سعود الفیصل نیز به عنوان وزیر مشاور ، عضو هیئت دولت ، مشاور و فرستاده ویژه ملک سلمان و ناظر امور خارجی منصوب می شود. »‌
تازه ترین تغییرات در ترکیب کابینه عربستان سعودی که بخشی از دومین دوره از تغییرات کابینه از زمان تصدی ملک سلمان به سمت پادشاهی عربستان از روز 23 ژانویه به شمار می رود، در بحبوحه تشدید تنش ها میان ریاض و تهران و در پی مداخله نظامی عربستان در کشور همسایه یمن صورت گرفته است.
عادل الجبیر اخیرا پس از مصاحبه های مکرر با خبرنگاران در آمریکا در دفاع از تصمیم کشورش برای تشکیل ائتلاف و اجرای حملات هوایی به مواضع انصارالله در یمن ، در کانون توجه منابع خبری قرار گرفته بود.
سعود الفیصل که از سال 1975 تاکنون در سمت وزیر خارجه عربستان خدمت می کند ، از لحاظ مدت زمان تصدی این سمت در جهان رکورد دار است. وی پیشتر در ماه گذشته پس از نخستین دور از اقدامات ملک سلمان برای ترمیم کابینه این کشور ، بار دیگر در سمت وزارت خارجه ابقا شد.
سعود الفیصل در سال 1940 متولد شده است و هنگام برگزاری مراسم به تخت نشستن ملک سلمان ،‌ برای انجام عمل جراحی کمر در آمریکا به سر می برد.

5252

کد N806020