مدیرکل تبلیغات اسلامی تهران:

۵۰۰ مسجد استان تهران آماده میزبانی از معتکفین هستند

اعتكاف,رجب,سازمان تبليغات,دعا

مدیرکل تبلیغات اسلامی تهران با تبریک ایام ولادت با سعادت امام علی (ع) و آغاز مراسم اعتکاف همزمان با این روز خجسته گفت: ۵۰۰ مسجد در سطح استان تهران آماده میزبانی از مهمانان ضیافت نورانی اعتکاف هستند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی تهران با تبریک ایام ولادت با سعادت امام علی (ع) و آغاز مراسم اعتکاف همزمان با این روز خجسته گفت: ۵۰۰ مسجد در سطح استان تهران آماده میزبانی از مهمانان ضیافت نورانی اعتکاف هستند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام نصیر نیک‌نژاد در تشریح اقدامات اداره کل تبلیغات اسلامی تهران در سطح مساجد برگزار کننده سنت نبوی اعتکاف، به برگزاری حلقه‌های معرفتی با دعوت از اساتید و کارشناسان دینی در موضوعات ولایتمداری، تحکیم خانواده، راه‌های تحقق شعار سال بر طبق منویات رهبر معظم انقلاب، مهدویت و انتظار، عفاف و حجاب، حفظ و صیانت از حریم و حقوق شهروندی اشاره کرد که طی آن اعضای حلقه‌ها پس از تقسیم در گروه‌های مختلف و با اعلام، جمع‌بندی نظرات و ارائه به استاد، نسبت به تکمیل مباحث و تشریح دستاوردهای آن توسط کارشناسان اقدام می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی تهران اعزام کارشناسان امور دینی شامل مبلغین و مبلغات جهت بررسی مباحث رفع آسیب‌های اجتماعی، مهارت‌های زندگی، مهارت‌های ارتباط، سبک زندگی ایرانی - اسلامی و عفاف و حجاب و تبیین شخصیت امام علی (ع) را از دیگر فعالیت‌ها عنوان کرد و افزود: دعوت از قاریان و مداحان جهت انجام مناسک مربوط به اعتکاف، اجرای مراسم سالروز ولادت حضرت امیرالمؤمنین (ع)،‌ سالروز وفات حضرت زینب کبری (س) و انجام اعمال ام داوود نیز از جمله این اقدامات است.

وی افزود: توزیع اقلام آموزشی نظیر کتب، نشریات، نرم افزارهای دینی، آموزشی در بین معتکفین، فراخوان مسابقه خاطره نویسی و مقاله نویسی در مدت سه روزه اعتکاف، پاسخگویی به سؤالات و احکام مربوط به اعتکاف و مشاوره دینی از دیگر برنامه‌های در دست اجرای تبلیغات اسلامی تهران خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: پس از برگزاری و اتمام مراسم نیز از دست‌اندرکاران و فعالان اعتکاف طی ویژه برنامه‌ای تجلیل و قدردانی می‌شود.

نیک‌نژاد با اشاره به استقبال ۷۰ درصدی و چشمگیر جوانان و نوجوانان از اعتکاف سال گذشته، به فرازی از بیانات مقام معظم رهبری پرداخت که فرمودند«حضور جوانان در مراسم اعتکاف جزو رویش‌های انقلاب بوده و امروز گرایش به دین و ارزش‌های انقلابی، وجه غالب جامعه است» اشاره و خاطرنشان کرد: جوانان قدر و ارزش این توفیق را بدانند، با بهره‌برداری از فرصت سه روزه اعتکاف و تداوم همان مسیر در طول سال، بر معنویت خود افزوده و این دستاورد عظیم را با حرکت در مسیر سعادت و خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی، حفظ و به کار گیرند.

بر اساس این گزارش، همه ساله مساجد دانشگاه‌های تهران، صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر، تربیت مدرس، علامه طباطبائی، افسری امام علی(ع) با حضور پر شور جوانان دانشجو مراسم اعتکاف را برگزار می‌کنند.

انتهای پیام

کد N805984