ارتش نیجریه ۳۰۰ دختر و زن جوان را از دست بوکو حرام آزاد کرد

سیاسی

ارتش نیجریه صبح امروز در عملیاتی علیه بوکوحرام موفق شد تا ۳۰۰ دختر و زن جوان را از دستان این گره تروریستی آزاد کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، عملیات ارتش نیجریه در جنگل های شمال شرقی این کشور علیه بوکو حرام انجام شده است. 

هنوز مشخص نیست که آیا دخترانی که در سال گذشته از مدرسه ای در منطقه «چیبوک» نیجریه توسط بوکوحرام ربوده شده بودند در میان افراد آزاد شده هستند یا خیر. 

در سال گذشته بوکو حرام با حمله به این مدرسه اقدام به ربودن نزدیک به ۲۰۰ دختر کرده و پس از آن اعلام کرد که برخی از این دختران ربوده شده با افراد این گره ازدواج کرده و برخی دیگر را به ازای هر کدام ۱۰ دلار فروخته است. 

با وجود فشارهای بین المللی و اعتراضات مردمی گسترده در بسیاری از کشورهای جهان در رابطه با ربوده شدن این دختران، هنوز نهادهای بین المللی و کشورهای مدعی حقوق بشر همچون امریکا، فرانسه و انگلیس اقدامی را برای متوقف کردن اقدامات بوکوحرام و آزادی این دختران انجام نداده اند. 

برخی کارشناسان معتقدند چون نیجریه از لحاظ منابع طبیعی همچون نفت، طلا و یا حتی الماس کشوری نسبتا فقیر محسوب می شود از همین رو کشورهای غربی تمایلی برای مداخله در آن ندارند اما کشورهایی همچون عراق، یمن، لیبی، و افغانستان چون از لحاظ منابع طبیعی غنی هستند کشورهای غربی به هر بهانه ای اقدام به حمله به آنها می کنند تا از این طریق منافعی را برای خود بدست بیاورند.