درگیری پلیس آمریکا با معترضین بالتیمور برای دومین شب متوالی

سیاسی

شب گذشته شهر بالتیمور آمریکا بار دیگر شاهد اعتراضات گسترده علیه خشونت پلیس بود که این اقدام شهروندان آمریکایی با سرکوب گسترده از سوی پلیس مواجه شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، پلیس آمریکا با استفاده از تجهیزاتی همچون گاز فلفل، باتوم و گاز اشک آور اقدام به متفرق کردن معترضینی کرد که در اعتراض به کشته شدن یک شهروند سیاه پوست به دست پلیس به خیایان ها آمده بودند. 

اعتراضات شب گذشته در بالتیمور در حالی انجام شد که پس از اعتراضات روز دوشنبه، گارد ملی آمریکا در خیابان های این شهر مستقر شده بود. 

در همین رابطه روز گذشته نزدیک به ۲۰۰ معترض از وی پلیس در بالتیمور بازداشت شدند. 

شهر بالتیمور آمریکا که از چند روز قبل به دلیل کشته شدن یک جوان سیاه پوست از سوی پلیس، صحنه اعتراضات گسترده شده بود، شب گذشته نیز شاهد اعتراض و درگیری پلیس با معترضین بود. 

در اعتراضات شب گذشته معترضین به روشن کردن آتش و تخریب برخی اماکن و شکستن شیشه های فروشگاه ها اقدام کردند. علت برگزاری تظاهرات شب گذشته در بالتیمور، کشته شدن یک شهروند سیاه پوست بدست پلیس آمریکا بود. این فرد سیاه پوست زمانی که در بازداشت پلیس بوده جان خود را از دست داده است. 

قتل این فرد سیاه پوست بدست پلیس آمریکا در حالی رخ می دهد که در دو ماه اخیر حدود ۱۰ شهروند سیاه پوست آمریکایی بدست پلیس این کشور کشته شده اند.