جلسه حكام عرب در عربستان پیش از ديدار با اوباما

سیاسی

وزير امور خارجه كويت از ديدار مقدماتی حكام كشورهای عربي حوزه خليج فارس براي ديدار با رئيس جمهوری آمريكا در ماه می خبر داد.

به گزارش خبرگزاري مهر، «صباح خالد الحمد الصباح» وزير امور خارجه كويت از ديدار سران كشورهاي عربي حوزه خليج فارس در هفته آينده خبر داد. وي اين ديدار مقدماتي را جلسه اي براي مذاكره و گفتگو ميان حكام عرب پيش از ديدارشان با «باراک اوباما» رئيس جمهوری آمريكا دانست كه قرار است در ماه مي برگزار شود.

جلسه هفته آينده سران عربي كشورهاي حوزه خليج فارس که جلسه اي مشورتي ناميده شده، قرار است در عربستان سعودي برگزار شود. كاخ سفيد پيش از اين از ديدار رئيس جمهور آمريكا با سران كشورهاي عربي خليج فارس در كاخ سفيد، خبر داده بود. این در حالی است که روز 14 ماه می قرار است ديدار ميان اين حكام عرب با اوباما در كمپ ديويد در ايالت مريلند انجام گيرد.

لازم به ذكر است كه حكام عرب در دیدار با اوباما، تلاش دارند نگراني خود نسبت به سرنوشت مذاكرات ايران با 5+1 را به رئيس جمهور آمريكا منتقل كنند.

«صباح خالد الحمد الصباح» در بخش ديگري از اظهارات خود با طرح این ادعا که منطقه طی يک دهه گذشته به دليل پرونده هسته اي ايران دچار وضعيت نامناسبي بود گفت: اكنون بايد به نتيجه مذاكرات ميان ايران و 5+1 نگاهي مثبت داشته باشيم زيرا اين مذاكرات موجب برقراري صلح و امنيت در منطقه منجر خواهد شد.