تکذیب حمله نیروهای انصارالله به کنسولگری آلمان در عدن

سیاسی

جنبش انصارالله یمن ادعاهای مطرح شده در مورد حمله به کنسولگری آلمان در شهر عدن توسط نیروهای خود را تکذیب کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی صاحل الحق یکی از نمایندگان جنبش استقلال جنوب یمن مدعی شد نیروهای انصار الله به کنسولگری آلمان در عدن حمله کرده اند.

وی به خبرگزاری روسی اسپاتنیک گفت حوثی ها به کنسولگری آلمان در عدن حمله کرده اند. به ادعای وی افراد این جنبش همچنین یکی از بیمارستان های نزدیک کنسولگری را محاصره و بیماران و کادر بیمارستانی را نیز مجبور به تخلیه ساختمان کرده اند.

این در حالی است که حسن سعدی یکی از اعضای مرکزی انصارالله ضمن رد این ادعاها گفت: محاصره و اشغال نمایندگی های خارجی جزء منافع حوثی ها نیست. وی با بیان که نمی داند چه افرادی دست به این حمله زده و هدف آنها از این موضوع چه بوده است، افزود: حوثی ها از تمام نهادهای دولتی و نمایندگی های خارجی حفاظت می کنند.

عدن از جمله مناطقی در یمن است که نیروهای القاعده و همچنین نیروهای وابسته به عبد ربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی یمن در آن فعال هستند. شهریور ماه گذشته نیروهای مردمی یمن دولت عبد ربه منصور هادی را سرنگون کردند اما از یک ماه گذشته عربستان سعودی با تشکیل ائتلافی از کشورهای عربی در حمایت از دولت قبلی و با حمایت آمریکا به یمن حمله کرده است.