تفحص از شرکت مخابرات ایران جدی‌تر شد

درخواست تقاضای جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای تفحص از شرکت مخابرات ایران در جلسه امروز کمیسیون صنایع و معادن مورد بررسی و تبادل نظر بین نمایندگان و شرکت خدمات‌دهنده قرار گرفت.

سید محمد بیاتیان در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت:‌ جمعی از نمایندگان مجلس که درباره ضرورت تحقیق و تفحص از شرکت مخابرات ایران تقاضایی را مطرح کردند این تقاضا در جلسه امروز با حضور ارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیرعامل شرکت مخابرات مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

نماینده مردم بیجار با اشاره به محورهای 6 گانه تقاضای مذکور گفت: متقاضیان تقاضا با محورهای میزان انطباق واگذاری شرکت مخابرات با موازین قانونی و بررسی شیوه واگذاری، جایگاه شرعی و قانونی وظایف و سپرده‌های مردم در شرکت مخابرات در ساختار مالی و مالکیت شرکت مذکور، اجرانشدن مصوبات مربوط به کارگزاران روستایی،‌بررسی رعایت ضوابط قانونی در تعیین تعرفه ارائه خدمات و دیگر اقدامات شرکت‌ها و نحوه فروش اموال شرکت مخابرات و شرکت‌های تابعه تقاضای خود را در جلسه امروز مطرح و از آن دفاع کردند و طبیعتا وزیر و مدیرعامل شرکت مخابرات ایران نیز توضیحات‌شان را مطرح کردند.

این عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصمیم گیری نهایی درخصوص تصویب شدن تقاضای مذکور را به جلسه بعد موکول دانست.

بیاتیان با اشاره به دستور جلسه دوم کمیسیون متبوعش از حضور وزیر صنعت‌، معدن و تجارت و معاونانش در جلسه امروز کمیسیون صنایع سخن گفت و افزود: مدیریت صنعتی کشور در ادامه نشست‌های منظم خود با وزارت صنعت، معدن و تجارت به تشریح برنامه‌های این وزارتخانه در حوزه صنعت پرداختند.

انتهای پیام

کد N805708