مقیمی در جمع خبرنگاران:

وزارت اطلاعات صلاحیت ۷ نفر از اعضای موسس«اتحاد ملت» را تایید نکرد

سیاسی

معاون سیاسی وزیر کشور در مورد مجوز حزب «اتحاد ملت» گفت: این حزب با ۱۵ نفر اعضای هیئت موسس درخواست مجوز کرده بود که وزارت اطلاعات ۸ نفر از آنان را تایید و ۷ نفر را رد صلاحیت کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حسین مقیمی پس از پایان سومین نشست نمایندگان و دبیران کل احزاب و تشکل های سیاسی در جمع خبرنگاران گفت: مهمترین دغدغه احزاب سیاسی کشور احیای خانه احزاب است و ما نیز این را در دستور کار خود داریم و پس از باز شدن خانه احزاب امنیت این جلسات را تامین و از فعالیت های قانونی خانه احزاب پشتیبانی خواهیم کرد.

معاون سیاسی وزیر کشور در پاسخ به این سئوال که اعضای حزب مجاهدین درخواستی برای حزب جدیدی تحت عنوان مجمع ایثارگران انقلاب اسلامی به وزارت کشور ارائه داده اند آیا این موضوع صحت دارد و آیا مجوزی به این حزب داده خواهد شد گفت: هر حزب جدیدی که بخواهد تاسیس شود باید درخواستش را به وزارت کشور ارائه دهد و تاییدیه های لازم از مراکز ذیربط گرفته می شود و کمیسیون ماده ۱۰ احزاب پس از بررسی صلاحیت ها درمورد مجوز دادن یا ندادن به حزب جدید تصمیم گیری خواهد کرد.

خبرنگار دیگری در مورد حزب اتحاد ملت پرسید و معاون سیاسی پاسخ داد: وزارت اطلاعات ۸ نفر از اعضای موسس این حزب را تایید صلاحیت و ۷ نفر از آنان را رد صلاحیت کرد.

مقیمی افزود: یک حزب با سه نفر هم می تواند مجمع موسس خود را تشکیل دهد لذا هر کسی که بخواهد مجوز بگیرد اعضای هیئت موسسه آن صلاحیتشان توسط دستگاههای مربوطه بررسی خواهد شد.

وی در پاسخ به این سئوال که عده ای از اعضای مجاهدین و مشارکت در ستادهای انتخاباتی روحانی فعالیت کرده اند آیا به آنان نیز برای تشکیل حزب مجوز داده می شود، گفت: کمیسیون ماده ۱۰ احزاب به احزاب مجوز تاسیس می شود و هر حزبی اگر اعضای موسسش از صلاحیت لازم برخوردار باشند و دستگاههای ذیربط آنان را تایید کنند هیچ منعی برای فعالیت سیاسی ندارند.

همچنین خبرنگار دیگری پرسید بعد از حادثه شیراز شاهد تکرار آن در استان گلستان نسبت به سیدحسن خمینی بودیم  وزارت کشور برای تامین امنیت اجتماعات چه تمهیداتی اندیشیده است گفت: چنین چیزی وجود ندارد و ما هیچ گونه حادثه دیگری بعد از حادثه شیراز نداشته ایم اما قطعا وزارت کشور امنیت اجتماعات  قانونی را فراهم خواهد کرد.

 
[div id='__hggasdgjhsagd_once']