طرح مجلس نمایندگان آمریکا برای به رسمیت شناختن کشوری شامل کردها و سنی‌های عراق

خبرگزاری تسنیم نوشت:


کمیته خدمات مسلح مجلس نمایندگان آمریکا طرح دفاعی سالیانه را منتشر کردند که در آن خواستار به رسمیت شناخته شدن کشوری برای شبه نظامیان سنی و کرد عراق شده اند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المانیتور، سیاستگذاران جمهوریخواه کمیته خدمات مسلح مجلس نمایندگان آمریکا روز گذشته با اشاره به نگرانی های روزافزون خود نسبت به نفوذ ایران بر دولت بغداد، خواستار به رسمیت شناخته شدن کشوری برای شبه نظامیان کرد و سنی عراق شده اند.

در این طرح دفاعی سالیانه، کمیته خدمات مسلح مجلس نمایندگان آمریکا بودجه 715 میلیون دلاری را برای کمک به نیروهای عراقی که در حال مبارزه با داعش هستند، اختصاص داده است. این طرح قرار است فردا 29 آوریل به رای گذاشته شود. حداقل 25 درصد این بودجه به نیروهای پیشمرگه، شبه نظامیان سنی و گارد ملی اهل تسنن اختصاص خواهد یافت.

در این لایحه آمده است که باید برای نیروهای پیشمرگه کرد که عنوان نیروهای امنیتی با یک ماموریت ملی عمل کرده و همچنین گارد ملی سنی عراق، یک کشور در نظر گرفته شود. اجرای این طرح اجازه خواهد داد تا این نیروهای امنیتی به صورت مستقیم کمک های آمریکا را دریافت کنند.

4949

کد N805696