سرلشکر فیروزآبادی: جنایات آل سعود در حق مردم یمن بسیار سنگین است

حسن فیروزآبادی

رییس ستادکل نیروهای مسلح گفت: جنایات آل سعود درباره مردم مسلمان و انقلابی و مظلوم یمن که خواستار استقلال و مردم سالاری اسلامی هستند، بسیار سنگین است و سزاوار تنبیه سختی است.

به گزارش ایرنا از دفتر رییس ستادکل نیروهای مسلح، این مطلب را سرلشکر بسیجی دکتر سیدحسن فیروزآبادی روز سه شنبه در جمع فرماندهان و مسوولان ستاد کل نیروهای مسلح، ارتش، سپاه، ناجا و وزارت دفاع عنوان کرد.

وی افزود: متاسفانه شورای امنیت سازمان ملل متحد و آمریکا و انگلیس به روشنی حقوق قانونی مردم یمن را پایمال کردند و به آتش کشیدند و زنان و کودکان مسلمان و مردم شهرها و بلاد را به خاک و خون کشیدند، کشتند و آواره کردند و حتی قطعنامه شورای امنیت، کمک رسانی انسانی به مجروحان و آوارگان را مختل کرد و جسارت آل سعود مانند صهیونیست ها مانع رسیدن کمک های انسانی با هواپیمای جنگی در برابر هواپیما بی دفاع تجاری ترابری نیاز به پاسخی در خور دارد و سرکوبی آزادی خواهان بحرین و شرق عربستان روی استعمارگران را سفید کرده است.

رییس ستادکل نیروهای مسلح تصریح کرد: آیا سعودی ها در برابر حقوق دانان و مردم آزاده جهان برای جنایات بی حساب چه پاسخی دارند و آیا این ظالمان سلطه شان در حرمین شریفین می تواند تداوم یابد. چرا حکام مسلمان منطقه و سازمان های بین المللی طرف ظالم را گرفته اند، آل سعود بدانند، حاکمیت با کفر می تواند تداوم یابد لیکن با ظلم بقای ندارد.

سرلشکر فیروزآبادی در پایان در پاسخ وزیر دفاع ایالات متحده گفت: ناوگان دریایی ایران تاکنون وارد آبهای یمن نشده است، لیکن گشت زنی این ناوگان در آبهای بین المللی خلیج عدن و دریای عمان دارای برنامه ریزی معین نظامی و برابر برنامه جریان خواهد داشت و خدمات نیروهای دریایی جمهوری اسلامی ایران در مقابله با اقدامات دزدان دریایی دوره چند ساله دارند و کشورهای مختلف جهان تاکنون بابت خدماتی که در نجات شناورهای آنان شده است از این ناوها سپاسگزاری کرده اند.

29220

کد N805659