لاوروف: برخی رهبران غربی از شرکت در مراسم "روز پیروزی" در مسکو می‌ترسند

وزیر امور خارجه روسیه گفت عده ای از رهبران کشورهای غربی که حاضر به سفر به مسکو برای شرکت در رژه بزرگ روز پیروزی در میدان سرخ به مناسبت هفتادمین سالگرد پایان جنگ جهانی دوم نشدند، از روی ترس از این کار امتناع کرده اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، اظهار کرد، برخی از رهبران کشور های غربی از سر ترس حاضر به شرکت در مراسمهای ویژه روز پیروزی در 9 مه در مسکو به مناسبت هفتادمین سالگرد پایان جنگ جهانی دوم نشدند.

لاوروف در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی "روسیه24" گفت: برخی کشور ها به دلایل ایدئولوژیک حاضر به سفر مسکو برای شرکت در مراسم "روز پیروزی" نشده و تلاش کردند تا از این روز مقدس در جهت اهداف سیاسی خود به هدف منزوی و محدود کردن روسیه استفاده کنند. تعدادی از کشور ها نیز از آنها پیروی کردند و گروهی دیگر نیز مرعوب آنها شدند.

لاوروف همچنین گفت که این موضوع به هیچ وجه بزرگی این روز را در نزد ما کاهش نمی دهد.

این اظهارات لاوروف در حالی ایراد می شوند که چند روز پیش گزارش شد شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن برای شرکت در مراسم های ویژه هفتادمین سالگرد پایان جنگ جهانی دوم به مسکو سفر نخواهد کرد. یک منبع خبری در دولت ژاپن گفت: در شرایط فعلی توکیو هیچ گزینه دیگر به جز صرف نظر کردن از این مراسم ندارد.

انتهای پیام

کد N805656