امارات یک پایگاه هوایی نظامی بزرگ برای مقابله با تهدید ایران ساخته است

واحد مرکزی خبر نوشت:

استراتژی پیج در مطلبی نوشت امارات یک پایگاه هوایی نظامی بزرگ برای مقابله با تهدید ایران ساخته است.
پایگاه اینترنتی استراتژی پیج نوشت اواخر ماه مارس تصاویر جدیدی را سایت گوگل ارث منتشر کرد که نشان می داد تاسیسات جدیدی در امارات ساخته شده است و آن پایگاه هوایی نظامی جدیدی دور از سواحل این کشور و در فاصله هشتاد کیلومتری نزدیکترین منطقه مسکونی است. این پایگاه باند فرود و پرواز موقتی برای هواپیماها به طول سه هزار متر دارد.
فعلا این باند مسیر تاکسی است. همچنین آشیانه های مستحکم شده ای برای حدود بیست فروند جت جنگنده و یک پارکینگ در این پایگاه ساخته شده است که می تواند بیش از چهل هواپیمای بسیار بزرگ باری یا بمب افکن را در خود جای دهد.
البته هنوز عملیات ساختمانی در این پایگاه ادامه دارد.
البته امارات هیچ حرفی درباره وجود این پایگاه نزده است.
به نظر می رسد امارات این پایگاه را به علت فوریت مقابله با تهدیدات رو به افزایش ایران ساخته است.
امارات هر سال میلیاردها دلار برای خرید تسلیحات بیشتر و جدیدترین تسلیحات هزینه می کند.
این روند از دهه هزار و نهصد و نود ادامه داشته است.
امارات هم اکنون صدها فروند جت جنگنده، سیستم های آموزش نظامی ، سیستم های حمل و نقلی و بالگرد دارد و پایگاه هوایی جدید نیز بخشی از استراتژی به کارگیری این تجهیزات در جنگ احتمالی با ایران است.
برخی از فرماندهان نظامی آمریکایی بر این باورند هشتاد فروند جت جنگنده اف شانزدهی که امارات یک دهه پیش خریداری کرد، می تواند به سرعت کل نیروی هوایی ایران را منهدم کند.
امارات هم اکنون سرگرم خریداری سی فروند دیگر از این جنگنده هاست.
عربهای خلیج (واژه مجعول) فارس ترجیح می دهند ایرانی ها تبلیغات خود را باور کنند که نیروی نظامی ایران بسیار قویتر از آن چیزی است که در واقعیت وجود دارد . در واقع کشورهای عرب خلیج (واژه مجعول) فارس نمی خواهند ایران برای به روز کردن و تقویت نیروی هوایی و دفاعی خود اقدام کند.
در واقع باور خیالی ایرانیها برای عربهای خلیج (واژه مجعول) فارس بهتر است تا اینکه فرماندهان نظامی ایران بخواهند بر اساس واقعیت داشته های خود عمل کنند. عربها معتقدند که ایرانیها باهوشند و معتقدند که آنها در زمان جنگ می توانند کارهای عجیب و غیرمنتظره ای انجام دهند. کارهای غیرمنتظره ای که نمونه آن استفاده از موشکهای بالستیک برای هدف قرار دادن پایگاه هوایی امارات است. به همین علت امارات سعی می کند از لحاظ نظامی خود را تقویت کند تا ایران نتواند حملات غیرمنتظره و پیش بینی نشده ای انجام دهد. امارات فقط شصت و پنج هزار نفر نیروی نظامی دارد. اما ایران با جمعیت هفتاد میلیونی خود حدود نیم میلیون نظامی دارد. البته نیروی هوایی ایران فقط دویست جنگنده قدیمی و قابل استفاده دارد با وجود این رقم آن به ایرانیها دلگرمی می دهد. اما امارات یکصد جنگنده بسیار پیشرفته تر دارد و از حمایتهای نظامی و آموزشی آمریکا برخوردار است. ملتهای عرب از این می ترسند که ایرانیها که هزاران سال بر منطقه سلطه داشته اند، سابقه ای طولانی در استفاده از تاکتیکهای خلاقانه و موفق دارند. البته عربستان نیروی هوایی بزرگتری در مقایسه با امارات دارد. در عین حال این باور وجود دارد که ایران ممکن است طرحی غافلگیر کننده برای حل این عدم توازن داشته باشد.

49261

کد N805605