سخنان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پس از دستگیری سران حزب توده

اردیبهشت سال ۱۳۶۲ سران حزب توده و تعدادی از اعضای آن در عملیات امیرالمومنین(ع) دستگیر می‌شوند. اقدامی که امام‌امت در پیام خود، آن را «موجب سرفرازی امت اسلامی» و «اعجاب و تحیر دستگاه‌های جاسوسی و اطلاعاتی سراسر جهان» معرفی می‌کنند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) دستگیری و محاکمه سران حزب توده چند سال پس از تسخیر لانه جاسوسی آمریکا گامی محکم برای اثبات شعار «نه شرقی نه غربی» جمهوری اسلامی ایران بود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای -رئیس‌جمهوری وقت- مدتی بعد در خصوص تبلیغات منفی‌ای که آن روزها علیه این عملیات انجام می‌شد، موضع گرفتند.

ابرقدرتها بیش از همه چیز با هیبت و ابهت خود زندگی می‌کنند؛ اگر این ابهت و این هیبت در دل و چشم ملت‌ها بشکند ملت‌ها خواهند توانست به پیروزی دست بیابند. ملت ایران از این ابهت نترسید؛ هر روزی هم یکی از این قدرت‌های بزرگ به نحوی هیبت خود را به رخ ما کشید. بلندگوهای تبلیغاتی دست این قدرت‌هاست، دست این دولت‌هاست؛ هر چه می‌خواهند می‌گویند و صدای ما به قدر صدای آنها کشش و بُرد ندارد، امکانات تبلیغاتی عالم دست آنهاست. هر اقدامی که این ملت کرد یکی یا چند از این قدرتها اظهار نظری کردند و این ملت را به نحوی محکوم کردند. آن روزی که ملت ما جاسوس‌خانه‌ی امریکائیان را - که در قلب این کشور به جاسوسی و فساد مشغول بود - تسخیر کرد و بست، بلندگوهای تبلیغاتی ما را متهم کردند که تحت تأثیر سیاست آن ابرقدرت دیگر قرار گرفتیم؛ حتی در داخل هم بلندگوهای ابرقدرت امریکا این حرف را تکرار کردند. آن روزی هم که برادران جان برکف سپاه پاسداران شبکه‌ی جاسوسی حزب خیانتکاران را برمی‌چیند باز بلندگوهای دیگری، تبلیغات دیگری، ما را متهم می‌کنند که تحت تأثیر ابرقدرت غرب قرار گرفتیم. هر کار سازنده‌ای، هر عمل قاطعی که انجام بگیرد یکی از قدرت‌های بزرگ به نحوی در آن صدمه می‌بینند و ما را متهم می‌کند. بگذار متهم کند، بگذار بلندگوها بگویند، بگذار کسانی هم حرف‌های آنها را تکرار کنند، ما به عنوان ملت و دولت راه استقلال واقعی را ادامه خواهیم داد.

سخنرانی رهبر انقلاب در حرم حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها ۱۳۶۲/۰۳/۰۷

انتهای پیام

کد N805326