در وکنش به اظهارات اخیر داوود اوغلو؛

مصر: از دخالت‌های ترکیه خسته‌ شده‌ایم

مصر

یک مقام مصری با انتقاد از اظهارات مداخله‌جویانه داوود اوغلو درباره مصر از وی خواست با شجاعت مسوولیت جنایاتی را که کشورش در قرن گذشته در حق ارامنه مرتکب شده‌ را بر عهده گیرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری العربیه، یک مقام مصری در واکنش به اظهارات مداخله‌جویانه داوود اوغلو در مقابل جمعی از مردم این کشور گفت: مصر از ادامه نقض منشور سازمان ملل و قوانین بین‌المللی ترکیه در حق مردم این کشور و دخالت در امور داخلی مصر به ستوه آمده است.

این منبع تاکید کرد: این سخنان ناپسند داوود اوغلو نشان‌دهنده اصرار مقامات ترکیه بر دروغ‌پراکنی در مورد مصر، اتخاذ مواضعی با هدف از بین بردن حقایق به رسمیت نشناختن عزم و اراده ملی مردم مصر در راستای خدمت به ایدئولوژی حمایت از گروه‌های تروریستی و ترویج خشونت و تروریسم در مصر است.

این مقام مصری در ادامه به نخست‌وزیر ترکیه پیشنهاد داد به امور داخلی کشور خود رسیدگی کند و به مسائلی چون سرکوب‌های برنامه‌ریزی شده حقوق بشر در این کشور، کاهش آزادی‌ها، بازداشت روزنامه‌نگاران و تعطیلی شبکه‌های اجتماعی بپردازد. مسائلی که باعث شده دولت ترکیه از سوی کشورهای مختلف جهان مورد انتقاد قرار گیرد.

این مقام مصری در ادامه از داوود اوغلو خواست با اتخاذ موضعی شجاعانه، مسوولیت کشورش در قبال جنایاتی که در قرن گذشته در حق مردم ارامنه مرتکب شده را بپذیرد.

داوود اوغلو در جمع تعداد زیادی از ساکنان استان ارزنجان مدعی شده بود ترکیه دوست مصر است و اگر مصر دچار کودتای نظامی نشده و اگر محمد مرسی را محکوم به زندان نکرده بود همچنان دوست ترکیه باقی می‌ماند. ما مشکلی با مردم این کشور نداریم.

نخست‌وزیر ترکیه با اشاره به اینکه دموکراسی در مصر دچار موانعی شده است، گفت: آیا شما می‌توانید دموکراسی را در ترکیه متوقف کنید؟

انتهای پیام

کد N805111