روحانی در جشن بزرگ کارگری:

تحریم در حال فروریزی کامل است/ تحقق توسعه با رفع فقر و بیکاری

سیاسی

رئیس جمهور گفت: 1+۵ بداند که ملت و دولت ایران در کنار یکدیگر و پشتیبان هم هستند و کسی در دنیا نمی تواند فشار بر ایران را در ماه ها و سال های آینده ادامه دهد و سازمان تحریم در حال فروریزی کامل است.

به گزارش خبرگزاری مهر ،حجت الاسلام حسن روحانی دردر مراسم بیست و ششمین جشنواره ملی امتنان از جامعه کار و تولید که روز سه شنبه در سالن ۱۲ هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی برگزار شد، با تاکید بر اینکه بدون رشد مثبت اقتصادی ، اشتغال برای بیکاران میسر نیست، گفت: کارآفرین، کارگر و دولت باید در یک صف واحد قرار بگیرند تا کشور مسیر توسعه پایدار را سریعتر طی کند.

رییس جمهوری، صیانت از اشتغال کارگران و ایجاد فرصت های جدید اشتغال را دو هدف عمده ذکر کرد و اظهارداشت: باید اقتصاد نفتی به سمت اقتصاد مقاومتی حرکت کند و روی پای خود بایستیم و فناوری نوین در این سرزمین بتواند به برند تجاری تبدیل شود.

روحانی با تاکید براینکه همه باید برای تحقق اهداف متعالی کشور ، دست به دست هم بدهیم و با شعار نمی توانیم در این کشور توسعه بوجود بیاوریم، گفت: دولت و ملت باید همدلانه ودر کنار یکدیگر فضای کار ، توسعه و تولید را بالا ببرند.

رییس جمهوری با اشاره به اینکه رشد تولید در گرو اخلاق کار است ، افزود: باید فضایی را درست کنیم که در این کشور سرمایه و فناوری جذب شود.

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه  سازمان تحریم در حال فروریزی کامل است، تصریح کرد: با هدایت مقام معظم رهبری و حمایت مردم، راه تعامل سازنده با جهان را ادامه خواهیم داد و دلالان تحریم به فکر شغل دیگری باشند.

رییس جمهوری هدف اصلی مذاکرات هسته ای را رفع اتهامات دروغین و حل مشکلات ناشی از توطئه ها دانست و اظهارداشت: ما می خواهیم ثابت کنیم که بدخواهان به جهان دروغ گفته اند و ما فقط دنبال استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای هستیم .همچنین می خواهیم مشکلات و معضلاتی را که بدخواهان در مسیر توسعه کشور بوجود آوردند برداریم.

روحانی با تاکید بر اینکه اگر طرف مقابل اراده جدی داشته باشد، رسیدن به توافق نهایی در ماه های پیش رو امکان پذیر است، گفت: ۱+۵ بداند که ملت و دولت ایران در کنار یکدیگر و پشتیبان هم هستند و کسی در دنیا نمی تواند فشار بر ایران را در ماه ها و سال های آینده ادامه دهد و سازمان تحریم در حال فروریزی کامل است.

خبر تکمیل می شود.