سازمان ملل: اسرائیل مسئول حمله به پناهگاه‌های فلسطینی‌ها است

سیاسی

دبیرکل سازمان ملل رژیم صهیونیستی را مسئول اصلی هدف گرفتن هفت مدرسه وابسته به این سازمان در جنگ اخیر غزه دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل در نامه‌ای سرگشاده به شورای امنیت با اشاره به پیامدهای جنگ اخیر غزه در تابستان گذشته ضمن ابراز تاسف نسبت به کشته شدن دست کم 44 فلسطینی و زخمی شدن 227 تن دیگر در حملات اسرائیل به هفت مدرسه تحت نظارت سازمان ملل برای غیرظامیان فلسطینی در غزه اعلام کرد: پایگاه‌های وابسته به سازمان ملل حرمت دارند و نباید مورد هدف قرار بگیرند.

کمیته تحقیقات سازمان ملل در گزارشی به صورت کامل و با جزئیات به بررسی موضوع کشته و زخمی شدن شهروندان فلسطینی در هفت‌ حمله به مدارس وابسته به سازمان ملل در جنگ غزه مورد پرداخته و اسرائیل ار مسول این جنایات دانست.

دبیرکل سازمان ملل در مقدمه این نامه مدعی شد: کمیته تحقیقات سازمان ملل اعلام کرده جنبش حماس در سه مدرسه وابسته به آژانس کمک رسانی و اشتغال پناهندگان فلسطینی (آنروا) اسلحه پنهان کرده است و این مساله از سوی ما قابل پذیرش نیست و امکان دارد از داخل این مدارس تیراندازی صورت گیرد.

وی ادامه داد: لازم است مراکز سازمان ملل به ویژه در زمان درگیری‌های نظامی هدف اهانت قرار نگرفته و مکان‌هایی امن باقی بمانند .

وی در پایان گفت: بسیار خطرناک است که اعتماد و امید کسانی را که به دنبال امنیت به مراکز سازمان ملل پناه می‌آورند و در جست‌وجوی پناهگاهی امن هستند را از بین ببریم. من با همه مسئولان مربوطه در این زمینه مذاکره خواهم کرد و تمام تلاش خود را برای اینکه چنین اتفاقاتی دوباره تکرار نشود، انجام خواهم داد.

انتهای پیام

کد N804687