کشته و زخمی شدن چهار سرباز اوکراینی

ارتش اوکراین امروز (دوشنبه) اعلام کرد، در 24 ساعت گذشته در پی حملات جدایی‌طلبان حامی روسیه در شرق این کشور یک سرباز این ارتش کشته و سه سرباز دیگر زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، در هفته‌های اخیر ارتش اوکراین و جدایی‌طلبان حامی روسیه در این کشور یکدیگر را متهم به حمله به مواضع خود و نقض هرچه بیشتر آتش‌بسی که ماه فوریه اعلام شد کرده‌اند.

از سوی دیگر به گزارش خبرگزاری فرانسه، ناظران سازمان امنیت و همکاری اروپا امروز اعلام کردند که از زمان آغاز درگیری‌ها در روستای "شیروکینه" در اواسط فوریه تاکنون شاهد شدیدترین حملات در این روستا بوده‌اند.

سازمان امنیت و همکاری اروپا که بر آتش‌بس در اوکراین نظارت می‌کند اعلام کرد: در پی بروز چندین انفجار در فاصله 300 متری یکی از پست‌های نظارتی این سازمان در نزدیکی شیروکینه، پرسنل این سازمان مجبور به تغییر مکان خود شدند.

سازمان امنیت و همکاری اروپا در بیانیه خود گفت: هیات ناظر ویژه این سازمان در اوکراین در 26 آوریل(یکشنبه) شاهد شدیدترین گلوله‌باران در منطقه شیروکینه از زمان آغاز درگیری‌ها در آن در اواسط فوریه 2015 بوده است.

انتهای پیام

کد N804609