آیت‌الله نوری‌همدانی:

مسئولان از سخنان حاشیه‌ساز پرهیز کنند

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي نوري همداني

آیت‌الله نوری‌همدانی گفت: مسئولان باید از طرح سخنان حاشیه‌ساز اجتناب کرده و در راستای تحقق شعار همدلی و همزبانی تلاش کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در درس خارج فقه خود در مسجد اعظم اظهار کرد: مسئولان کشوری باید از هرگونه سخنان حاشیه‌ساز پرهیز کنند.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران، دارای نظامی ممتاز از جمیع جهات بوده و سخنانی که در روزهای اخیر در جامعه مطرح شده است، موجب ایجاد حاشیه‌هایی در کشور شده است.

این مرجع تقلید مخاطب اصلی نامگذاری سال را مسئولان کشور دانست و گفت: مسئولان باید از طرح سخنان حاشیه‌ساز اجتناب کرده و در راستای تحقق شعار همدلی و همزبانی تلاش کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از حوزه‌نیوز، آیت‌الله نوری‌همدانی خاطرنشان کرد: قانون اساسی ما برگرفته از موازین اسلامی است و این که گفته می‌شود وظیفه نیروی انتظامی اجرای احکام اسلامی نیست؛ به این معناست که امر به معروف و نهی از منکر انجام نشود؛ در حالی که این فریضه الهی، وظیفه‌ای همگانی بوده و همه باید ملزم به اجرای آن باشند.

این استاد درس خارج حوزه با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در جمع مسئولان انتظامی کشور، تصریح کرد: ایشان روز گذشته فرمودند که همه ما مسئول اجرای احکام اسلامی هستیم؛ پس مسئولان نباید با سخنان خود اسلام و قانون را دو مقوله جدا از هم بدانند.

وی با تقدیر از تلاش‌های نیروی انتظامی، اظهار کرد: این سازمان مسئولیت اجرای امنیت اخلاقی و اجتماعی را در جامعه داشته و این عزیزان باید در انجام وظایف اسلامی خود با در نظر گرفتن عدالت اجتماعی کوشا باشند.

این مرجع تقلید در پایان تأکید کرد: اجتناب از سخنان حاشیه‌ای در جامعه و التزام به اصل وحدت حول محور ولایت فقیه از نکاتی ضروری است.

انتهای پیام

کد N804545