۰
آیت‌الله نوری‌همدانی:

مسئولان از سخنان حاشیه‌ساز پرهیز کنند

  • ۳بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي نوري همداني

آیت‌الله نوری‌همدانی گفت: مسئولان باید از طرح سخنان حاشیه‌ساز اجتناب کرده و در راستای تحقق شعار همدلی و همزبانی تلاش کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در درس خارج فقه خود در مسجد اعظم اظهار کرد: مسئولان کشوری باید از هرگونه سخنان حاشیه‌ساز پرهیز کنند.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران، دارای نظامی ممتاز از جمیع جهات بوده و سخنانی که در روزهای اخیر در جامعه مطرح شده است، موجب ایجاد حاشیه‌هایی در کشور شده است.

این مرجع تقلید مخاطب اصلی نامگذاری سال را مسئولان کشور دانست و گفت: مسئولان باید از طرح سخنان حاشیه‌ساز اجتناب کرده و در راستای تحقق شعار همدلی و همزبانی تلاش کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از حوزه‌نیوز، آیت‌الله نوری‌همدانی خاطرنشان کرد: قانون اساسی ما برگرفته از موازین اسلامی است و این که گفته می‌شود وظیفه نیروی انتظامی اجرای احکام اسلامی نیست؛ به این معناست که امر به معروف و نهی از منکر انجام نشود؛ در حالی که این فریضه الهی، وظیفه‌ای همگانی بوده و همه باید ملزم به اجرای آن باشند.

این استاد درس خارج حوزه با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در جمع مسئولان انتظامی کشور، تصریح کرد: ایشان روز گذشته فرمودند که همه ما مسئول اجرای احکام اسلامی هستیم؛ پس مسئولان نباید با سخنان خود اسلام و قانون را دو مقوله جدا از هم بدانند.

وی با تقدیر از تلاش‌های نیروی انتظامی، اظهار کرد: این سازمان مسئولیت اجرای امنیت اخلاقی و اجتماعی را در جامعه داشته و این عزیزان باید در انجام وظایف اسلامی خود با در نظر گرفتن عدالت اجتماعی کوشا باشند.

این مرجع تقلید در پایان تأکید کرد: اجتناب از سخنان حاشیه‌ای در جامعه و التزام به اصل وحدت حول محور ولایت فقیه از نکاتی ضروری است.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.