برنامه‌های وزیر امور خارجه در اجلاسNPT/ دیدار با آمانو و الیاسون

سیاسی

وزیرامورخارجه کشورمان در اولین روز حضور در نیویورک برای شرکت در اجلاس بازنگری ان پی تی با مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی، وزرای خارجه الجزایر، مصر و ژاپن دیدار خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد جواد  ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که شب گذشته به منظور شرکت در اجلاس بازنگری عدم اشاعه هسته‌ای (ان پی تی) وارد نیویورک شد، از ساعتی دیگر برنامه کاری خود در حاشیه این اجلاس را آغاز خواهد کرد.

بر اساس این گزارش وزیرامورخارجه کشورمان ساعت ۹ به وقت محلی با یان الیاسون قائم مقام دبیرکل سازمان ملل متحد دیدار خواهد کرد.

همچنین وزیرامورخارجه کشورمان در پی این دیدار با وزیرامورخارجه الجزایر و مصر دیدار و گفتگو می کند.

مراسم افتتاحیه کنفرانس بازنگری ان پی تی از ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه به وقت محلی آغاز خواهد شد و وزیرامورخارجه کشورمان ساعت ۱۱ و ۴۵ دقیقه از طرف کشورهای جنبش عدم تعهد سخنرانی خواهد داشت.

ظریف بعدازظهر روز دوشنبه به وقت نیویورک از ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه ابتدا با گروه بین المللی بحران دیدار خواهد کرد و سپس ساعت ۱۵ و ۳۰ به وقت محلی با  آمانو مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی دیدار خواهد داشت و سپس همتای ژاپنی خود را ملاقات خواهد کرد.

وزیرامورخارجه کشورمان بعدازظهر امروز به وقت محلی دیدارهایی خواهد داشت که به نظر می رسد بر اساس اعلام خبرگزاری رویترز ظریف در این دیدار ها با وزیرامورخارجه آمریکا گفتگو داشته باشد.