با حضور مقامات کشوری و لشکری؛

حوض شناور ۱۵۰ تُنی به ناوگان نیروی دریایی ارتش الحاق شد

سیاسی

در مراسمی با حضور دریادار سیاری، فرمانده نیروی دریایی ارتش و جمعی از مقامات کشوری و لشکری، حوض شناور (داک) ۱۵۰ تنی این نیرو در خرمشهر به آب انداخته شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، طی مراسمی و با حضور دریادار سیاری، فرمانده نیروی دریایی ارتش و جمعی از مقامات کشوری و لشکری، حوض شناور (داک) ۱۵۰ تنی این نیرو در خرمشهر به آب انداخته شد .

دریادار سیاری، فرمانده نیروی دریایی ارتش در این مراسم گفت: با اقتدار می توانیم ادعا کنیم دانشِ ساخت، تعمیر و نگهداری انواع مختلف حوض شناور که پیش از این در اختیار کشورهای اروپایی بود به دست متخصصان نیروی دریایی ارتش بومی شده است .

وی افزود: این قبیل اقدامات سبب شده نیروی دریایی ارتش در آب های آزاد و بین المللی مقتدرانه تر ظاهر شود .

سیاری همچنین گفت: ساخت انواع ناوشکن‌ها، ناوهای موشک‌انداز و پشتیبانی و زیر‌دریایی‌ها برای حضور در آب‌های آزاد دنیا و گسترش حضور نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در آب‌های آزاد جزو برنامه‌های اصلی نداجا در سال ۱۳۹۴جهت ارتقای توان علمی، نظامی و دفاعی این نیرو است .

اختلاط، مدیر صنعت کشتی سازی شهید موسوی خرمشهر نیز در آئین به آب اندازی این داک گفت: این حوضچه جهت آب گیری و به آب اندازی انواع مختلف شناورها و سازه های دریایی تا وزن ۱۵۰ تن کاربرد دارد .

وی افزود: این حوض شناور قابلیت امداد به شناورهای حوضه خلیج فارس و آب های آزاد را نیز دارد و با توجه به تردد صدها شناور نظامی و حامل کالا وجود آن بسیار با اهمیت و راهبردی است.

مدیر صنعت کشتی سازی شهید موسوی خرمشهر همچنین از نوسازی و به آب اندازی حوض شناور (داک) ۸۰۰ تنی در چند روز آینده در آب های خلیج فارس خبر داد.