سعیدی در گفت‌وگو با مهر تشریح کرد:

ماجرای دعوت اتاق بازرگانی از کمیسیون اجتماعی مجلس برای سفر تفریحی

سیاسی

دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس درباره خبرهای منتشر شده مبنی بر دعوت اتاق بازرگانی از اعضای این کمیسیون و خانواده‌های آنان برای سفر تفریحی به قشم توضیح داد.

محمداسماعیل سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، درباره جزئیات ماجرای دعوت اتاق بازرگانی از اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس و خانواده‌های آنان برای سفر تفریحی به قشم اظهار داشت: این نوع دعوتنامه‌ها معمولا از طریق مراکز، اتاق‌ها و مجامع مختلف برای کمیسیون‌های مجلس می‌آید، اما باید در هیات‌رئیسه کمیسیون مطرح و تصویب شده تا قطعی شود؛ البته چون از این قبیل دعوتنامه‌ها زیاد دریافت می‌شود، معمولا در هیات‌رئیسه مطرح نمی‌شود تا به مرحله عمل برسد.

وی تصریح کرد: در رابطه با موضوع دعوت اتاق بازرگانی از اعضای کمیسیون نیز اصلا چنین دعوتنامه‌ای به هیات‌رئیسه کمیسیون واصل نشده است؛ البته گفته شده که دعوتنامه‌ای فرستاده‌اند، اما چون به هیات‌رئیسه واصل نشده اصلا درباره آن بحث نشده است.

دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد: هر برنامه‌ای که مربوط به خارج از محدوده مجلس باشد، چه سفر قشم باشد و چه سفر داخلی در تهران، باید ابتدا در هیات‌رئیسه مطرح و تصویب شود و بعد از تصویب قابل اجرا است، وگرنه صرف نامه نوشتن مجامع و اتاق‌ها و دعوت کردن از نمایندگان و خانواده‌هایشان ارزشی ندارد.

سعیدی در پاسخ به این سوال که آیا احتمال دارد بعد از این دعوتنامه اتاق بازرگانی به کمیسیون اجتماعی برسد یا خیر گفت: بعید می‌دانم که بعد از این هم چنین دعوتنامه‌ای به کمیسیون برسد؛ چون برنامه‌های کمیسیون تا خردادماه مشخص شده است و عملا فرصت کار دیگری نمی‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، اخیرا خبری به صورت غیررسمی در برخی شبکه‌های اجتماعی مطرح شده بود که براساس آن اتاق بازرگانی از اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس و خانواده‌هایشان برای سفر تفریحی به قشم از 9 تا 12 اردیبهشت دعوت کرده بود.

دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس همچنین درباره موضع کمیسیون نسبت به طرح استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که از سوی برخی نمایندگان در دست پیگیری است اظهار داشت: این درخواست هنوز در کمیسیون مطرح نشده و درباره آن بحث نشده است؛ چنین درخواستی ابتدا باید به هیات‌رئیسه مجلس تحویل داده شود و سپس به کمیسیون اجتماعی ارجاع شود و هر اتفاقی هم که قرار باشد اتفاق بیفتد در کمیسیون خواهد بود.