۰
دارابی:

بخش اعظم پیروزی انقلاب مرهون روشنگری‌های شهیدمطهری است

  • ۵بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
انديشمند

دبیر ستاد بزرگداشت سی‌وششمین سالگرد شهادت آیت‌الله مطهری، گفت: زمانی که غربزدگی و اسلام‌زدایی در ایران موج می‌زد به ویژه در مراکز دانشگاهی، شهید مطهری عمر خود را صرف شناخت اسلام و مبارزه با انحرافات کرد.

دبیر ستاد بزرگداشت سی‌وششمین سالگرد شهادت آیت‌الله مطهری، گفت: زمانی که غربزدگی و اسلام‌زدایی در ایران موج می‌زد به ویژه در مراکز دانشگاهی، شهید مطهری عمر خود را صرف شناخت اسلام و مبارزه با انحرافات کرد.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دارابی در نشست خبری سی‌وششمین سالگرد شهادت آیت‌الله مرتضی مطهری با بیان این‌که «12 اردیبهشت ماه امسال مصادف با 13 رجب، سی و ششمین سالگرد شهادت آیت‌الله مطهری است» اظهار کرد: بخش اعظم پیروزی انقلاب مرهون روشنگری‌های شهید مطهری است.

دبیر ستاد بزرگداشت سی و ششمین سالگرد شهادت آیت‌الله مطهری افزود: به تعبیر مقام معظم رهبری بن مایه فکری اسلام، آثار شهید مطهری است که در آینده هم ما به این آثار نیاز داریم. وظیفه اصلی ستاد شهید مطهری برنامه‌ریزی، هدایت و سازماندهی نهادها برای سالگرد ایشان است.

دارابی گفت: در برنامه‌های امسال ما چهار محور اصلی داریم. اولین محور همایش‌ها و کرسی‌های آزاداندیشی است. محور دوم برگزاری نمایشگاه‌های عکس و پوستر است. محور سوم تولیدات سازمان‌ها و محور چهارم صداوسیما،‌ روزنامه و مطبوعات است.

وی گفت: در بحث کرسی‌های آزاداندیشی خیلی وارد نشده‌ایم و سعی کرده‌ایم آن را به مراکز دانشگاهی از جمله دانشگاه آزاد و پیام نور واگذار کنیم تا آنها وارد این نقدها شوند و فعالیتشان افزایش پیدا کند و بتوانند از ‌آثار این استاد گرانقدر استفاده کنند.

دبیر ستاد بزرگداشت سی و ششمین سالگرد شهادت آیت‌الله مطهری، ادامه داد: چاپ آثار شهید مطهری تاکنون در اختیار انتشارات صدرا بوده و ما برای ترویج اندیشه‌های ایشان جلد سوم مقالات را به چاپ رسانده‌ایم و مجموعه مقالات ایشان هم دیجیتالی شده است. ما سعی کرده‌ایم که مجموعه آثار ایشان را به 36 زبان زنده دنیا ترجمه کنیم.

دارابی افزود: از یادداشت‌های شهید مطهری هر آنچه که قابل چاپ و درج بوده را به چاپ می‌رسانیم. ستاد بزرگداشت وظیفه همفکری و ساماندهی سایر نهادها را بر عهده دارد.

وی افزود: در خارج از کشور هم سازمان‌های متولی ستاد بزرگداشت شهید مطهری، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و همچون سال‌های گذشته برنامه‌هایی در کشورهای مالزی، آمریکا، هند، اندونزی، پاکستان و... داریم.

دارابی در ادامه با اشاره به بخشی از محورهای اصلی برنامه‌های برخی از سازمان‌ها و نهادها برای گرامیداشت سالگرد ارتحال آیت‌الله مطهری، گفت: از جمله برنامه‌های آموزش و پرورش ترویج و آشنایی با اندیشه‌های شهید مطهری در هفته معلم در سطح مدارس برای دانش‌آموزان است. برگزاری مسابقه کتابخوانی، نمایشگاه کتاب، مسابقه وبلاگ نویسی، مسابقه پیامکی و دیدار با مقام معظم رهبری از جمله برنامه‌های این سازمان است.

وی ادامه داد: برگزاری 75 برنامه در 75 دانشگاه در سالگرد شهادت استاد مطهری از جمله برنامه‌های بسیج دانشجویی است و همچنین برگزاری محافل شعر و جلسات سخنرانی، همایش‌های موضوعی، برگزاری همایش‌های کرسی‌های آزاداندیشی از دیگر برنامه‌های بسیج دانشجویی است.

ادامه دارد...

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.