ایندیپندنت:‌ بوکوحرام نام خود را تغییر داده است

آفريقا

روزنامه انگلیسی ایندیپندنت نوشت: گروه افراطی «بوکوحرام» نام خود را تغییر داده و اسم «ولایت دولت اسلامی در غرب آفریقا» را بر خود نهاده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری العربیه، روزنامه ایندیپندنت انگلیس در خبری نوشت که تغییر نام گروه تروریستی «بوکوحرام» پس از عملیات اخیر این گروه علیه نیروهای دولت نیجر بود و این گروه تروریستی با انتشار تبلیغات خود در منطقه از طریق رسانه‌هایش این خبر را اعلام کرد.

در گزارش‌هایی که پیش از این در رسانه‌ها منتشر شده بود، آمده که نام «بوکوحرام» مختصر عبارت «آموزش غربی حرام است» می‌باشد و این گروه بیعت خود با داعش را اعلام کرد. این خبر از سوی محمد العدنانی، یکی از رهبران داعش نیز تایید شد.

از فوریه گذشته نیروهای دولتی نیجریه، عملیات نظامی گسترده‌ای را علیه گروه تروریستی بوکوحرام آغاز کردند. هدف این عملیات که از سوی نیروهای کشورهای چاد و نیجر نیز حمایت می‌شد، نابودی پایگاه‌های افراطی‌ها در منطقه بود.

براساس اظهارات کارشناسان، این عملیات به شکل گسترده‌ای توان جنگی «بوکوحرام» را تضعیف کرد.

تعداد قربانیان اقدامات تروریستی گروه بوکوحرام از سال 2009 در نیجریه، به 13 هزار تن می‌رسد و علاوه بر آن این گروه افراطی، حملات خونبار متعددی را در مرزهای نیجریه مرتکب شده است.

انتهای پیام

کد N803846