استاندار کربلا در معرض تهدید بودن این استان را تکذیب کرد

سیاسی

استاندار کربلا ضمن تکذیب اخبار منتشر شده مبنی بر تلاش داعش برای ورود به این استان، اعلام کرد که ارتش، پلیس و نیروهای مردمی در این منطقه حضوری قدرتمند دارند و آماده مقابله با هرگونه اقدام احتمالی داعش هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری المسله، عقیل الریحی، استاندار کربلا اخبار منتشر شده مبنی بر تصمیم داعش برای ورود به این استان را اقدامی در راستای تلاش‌ها برای ایجاد ترس و وحشت از طریق رسانه‌ها دانست و گفت: فکر نمی‌کنم داعش در تلاش برای ورود به کربلا باشد.

وی تاکید کرد: کمیته عالی امنیتی کربلا همواره اوضاع را زیر نظر دارد. همچنین تمامی یگان‌های ارتش، پلیس و نیروهای مردمی در این منطقه مستقرند و آماده مقابله با هرگونه تلاش داعش برای ورود به کربلا هستند.

پیش از این ابتسام الهلالی، نماینده ائتلاف دولت قانون از مستقر شدن گروهی از نیروهای مردمی در مرزهای استان کربلا با الانبار خبر داده و اعلام کرده بود که این اقدام به دلیل ترس از ورود اعضای داعش صورت گرفته است.

وی همچنین اعلام کرده بود که گردان‌های سرایا السلام وابسته به جریان صدر نیز از استانداری کربلا خواسته‌اند تا در مرزها مستقر شوند.

در همین راستا حیدرالعبادی، نخست وزیر عراق نیز برای حضور در نشست هیات هماهنگی شورای استان‌ها به کربلا رفت.

از سوی دیگر یک منبع امنیتی در استان الانبار اعلام کرد که داعش ساختمان‌ اصلی دانشکده معارف اسلامی را در شرق شهر رمادی منفجر کرده است. در زمان انفجار دانشجویان و مدرسان در ساختمان‌ حضور نداشتند.

در سامرا نیز جنبش "النجباء" از ناکام ماندن حمله یک عامل انتحاری با تانکر بمب‌گذاری شده در غرب سامرا خبر داد.

انتهای پیام

کد N803742