وزیر دفاع عراق: برخی سیاسیون در روند آزادسازی الانبار کارشکنی می‌کنند

سیاسی

وزیر دفاع عراق با بیان اینکه برخی از سیاستمداران در روند عملیات آزادسازی الانبار کارشکنی می‌کنند، تاکید کرد اخبار منتشر شده درباره شکست‌های ارتش در استان الانبار صحت ندارد و هدف از آنها فشار بر وزارت دفاع است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خالد العبیدی، وزیر دفاع عراق در مصاحبه با شبکه سومریه‌نیوز گفت: وزارت دفاع از سوی برخی برای به شکست کشاندن فعالیت دولت هدف قرار گرفته و منفعت طلب‌های سیاسی باعث سرخوردگی ما شده‌اند.

العبیدی گفت: اظهارات برخی از سیاستمداران تنها بر فعالیت خالد العبیدی تاثیر نمی‌گذارد بلکه فعالیت وزارت دفاع و فرماندهان نظامی در میدان نبرد را هم تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. یکی از سیاستمداران نیز به زعم اینکه دولت سربازان را به سمت کشتارگاه می‌فرستد، از آنها خواسته تا سلاح‌های خود را زمین بگذارند.

وی عنوان داشت: من از سیاستمداران می‌خواهم تا به نقد سازنده بپردازند. برخی از آنها با سخنان خود نهادهای دولت را هدف قرار داده‌اند. این سیاستمداران باید دقت کنند چراکه بسیاری از چیزهایی که به گوش آنها می‌رسد، اخباری گمراه‌کننده است و واکنش‌های بدی را به دنبال دارد.

العبیدی گفت: فرماندهان و سربازان از این سخنان گله دارند. همچنین برخی از یگان‌های نظامی نیز پایگاه‌های خود را به دلیل سخنان برخی از سیاستمداران رها کرده‌اند.

پیشتر برخی مسئولان سیاسی در ائتلاف دولت قانون به رهبری نوری مالکی از عملکرد وزیر دفاع انتقاد کرده بودند و برکناری وی را خواستار شدند.

وی در کنفرانس خبری عنوان داشت: نیروهای عراق بیش از 90 درصد از هدف خود را برای رسیدن به مرکز شهر الکرمه در نزدیکی فلوجه که با هدف بازپس‌گیری این شهر صورت می‌گیرد، محقق کرده‌اند.

وزیر دفاع عراق تصریح کرد: داعش برای سرپوش گذاشتن بر این عملیات، به گروهی نظامی در سد ناظم المستقیم حمله کرده که 28 کیلومتر از سد استراتژیک ناظم الثرثار فاصله دارد.

وی افزود: این حمله به کشته شدن 13 نظامی و مفقود شدن هشت تن دیگر انجامید و نیروی هوایی عراق در پی این امر دست به عملیات دقیقی زدند و این منطقه نیز پس گرفته شد.

این مقام عراقی خاطرنشان کرد: جنگ روانی علیه نیروهای شجاع و مردم ما ادامه دارد چراکه کاربران تعدادی از شبکه‌های اجتماعی و دیگر پایگاه‌های خبری، اخباری ساختگی در مورد کشتار دست جمعی که نام کشتار دسته جمعی الثرثار را به آن گذاشته بودند، منتشر کردند و سپس ادعا کردند که این جنایت در پایگاه ناظم الثرثار رخ داده است که این اظهارات هیچ پایه و اساسی ندارد.

ما تاکید می‌کنیم که ناظم الثرثار 28 کیلومتر از ناظم التقسیم فاصله دارد و تحت کنترل نیروهای ماست و در معرض هیچ حمله‌ای واقع نشده است.

انتهای پیام

کد N803645

خواندنی از سراسر وب