هیات دولت تصویب کرد

آیین‌نامه اجرایی قانون بهبود مستمر محیط کسب‌وکار و تعیین نصاب معاملات کوچک،متوسط و بزرگ

هيات دولت

جلسه هیات دولت روز یکشنبه به ریاست دکتر روحانی برگزار شد و اعضای دولت پس از بحث و تبادل نظر درباره مهمترین مسائل جاری کشور تعدادی از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی را به تصویب رساندند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) تصویب یکی از آیین نامه‌های اجرایی قانون بهبود مستمر محیط کسب وکار - مصوب 1390 - از جمله مصوبات روز هیات دولت بود.این آیین‌نامه با هدف ایجاد تعادل بین قیمت تولید و قیمت فروش و حمایت از تولید کنندگان کوچک و متوسط و فروشندگان کم سرمایه به تصویب رسیده است.

هیات وزیران همچنین تعیین نصاب معاملات کوچک ،متوسط و بزرگ موضوع قانون برگزاری مناقصات را در جلسه امروز به تصویب رساند.

بر اساس این مصوبه نصاب هر یک از معاملات کوچک شامل معاملات کمتر از یکصد وسی و نه میلیون ریال، معاملات متوسط شامل معاملاتی که مبلغ معامله بیشتر از سقف معاملات کوچک بوده واز مبلغ یک میلیارد وسیصد ونود میلیون ریال تجاوز نکند ومعاملات بزرگ شامل معاملاتی که مبلغ برآورد اولیه آن‌ها بیش از یک میلیارد وسیصد ونود میلیون ریال باشد تعیین گردید.

این مبالغ برای معاملاتی که به صورت مزایده انجام می شوند نیز تسری می‌یابد.

دولت با برقراری مقررات لغو روادید یک ماهه برای دارندگان گذرنامه های سیاسی،خدمت وخاص بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری عراق به شرط عمل متقابل موافقت نمود.

با تصویب دولت حواله های ارزی که در دوره تحریم وسیله پرداخت نقدی در مبادلات تجاری با خارج از کشور محسوب می شود مشمول مالیات مقرر در قانون مالیاتهای مستقیم نمی باشد.

تعیین تکلیف مالیات ناشی از مابه التفاوت هزینه سوخت به قیمت آزاد ویارانه ای شرکتهای برق منطقه ای در سال 1388 از دیگر مصوبات هیئت وزیران بود که با هدف رعایت اصل عدالت مالیاتی وشفاف نمودن روابط مالی مابین شرکتهای برق منطقه ای با ساطمان امور مالیاتی به تصویب رسید.بر اساس این مصوبه زیان حاصله از شناسایی نرخ آزاد سوخت مصرفی در سال 1388 در شرکتهای برق منطقه ای که به قیمت یارانه ای برگشت شده از درامد مشمول مالیات مشخصه سال 1389 و سالهای بعد از آن مستهلک خواهد شد.

انتهای پیام

کد N803540