دیدار وزیر خارجه انگلیس با دولتمردان عراقی و تاکید بر مقابله با تروریسم

وزیر خارجه انگلیس در دیدار با دولتمردان عراق در بغداد بر حمایت کشور خود از نیروهای عراقی برای مقابله با تروریست‌های داعش تاکید کرد.

وزیر خارجه انگلیس در دیدار با دولتمردان عراق در بغداد بر حمایت کشور خود از نیروهای عراقی برای مقابله با تروریست‌های داعش تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، فیلیپ هاموند، وزیر خارجه انگلیس در دیدار با فواد معصوم، رئیس‌جمهور عراق نقش وی را در نزدیک کردن دیدگاه‌های طرف‌های سیاسی و یکپارچه‌سازی مواضع آنها برای مقابله با چالش‌ها از جمله چالش مقابله با داعش ستود.

وی پایبندی کشور خود را بر حمایت از عراق در مقابله با تروریسم اعلام کرد.

فواد معصوم نیز بر لزوم تقویت روابط با انگلیس در تمامی زمینه‌ها از جمله زمینه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی تاکید و از نقش انگلیس در حمایت از عراق در زمینه کمک‌های انسانی و کمک نظامی از طریق مشارکت در عملیات ائتلاف ستود.

معصوم به تلاش‌های مقامات عراقی برای تحقق آشتی ملی فراگیر براساس قانون اساسی اشاره و به عمق تفاهم میان اربیل و بغداد تاکید کرد.

هاموند در دیدار با حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق نیز پیروزی نیروهای عراقی در مقابله با داعش را ستود و آمادگی کشورش را برای حمایت از عراق در زمینه‌های سیاسی، امنیتی و اقتصادی و همچنین بازسازی عراق اعلام کرد.

العبادی نیز بر اهمیت افزایش تلاش‌های جامعه جهانی برای مقابله با تروریست‌ها و لزوم حمایت جهانی از نیروهای مسلح عراق تاکید کرد و قهرمانی‌های نیروهای مردمی در آزادسازی مناطق عراقی را ستود.

هاموند در همین راستا با خالد العبیدی، وزیر دفاع عراق نیز دیدار کرد و حمایت خود را از نیروهای عراقی به ویژه در زمینه آموزش نظامی آنها برای مقابله با تروریست‌ها اعلام کرد.

انتهای پیام

کد N803538