کشته شدن چهار "فرد مسلح" در حمله جنگنده‌های اسرائیلی در جولان اشغالی

سیاسی

ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که چهار فرد مسلح را در مرزهای جولان اشغالی و در حالی که مشغول بمب‌گذاری علیه نیروهای اسرائیلی بودند را هدف قرار داده است.

ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که چهار فرد مسلح را در مرزهای جولان اشغالی و در حالی که مشغول بمب‌گذاری علیه نیروهای اسرائیلی بودند را هدف قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شبکه اسکای نیوز عربی به نقل از منابع خود در سوریه مدعی شده که این چهار تن از اعضای حزب‌الله لبنان بودند و با ورود به بخش اشغالی جولان تلاش داشتند که چهار بمب را در مسیر گشتی‌ها و نظامیان ارتش اسرائیل در این منطقه کار بگذارند که شناسایی شده و مورد هدف قرار گرفته‌اند.

یک مسوول امنیتی در ارتش رژیم صهیونیستی نیز گفت: شامگاه یکشنبه چهار فرد مهاجم در نوار مرزی عیت - مجد الشمس رویت شدند و نیروهای اسرائیلی به آنها اجازه دادند تا به یک منطقه خالی از سکنه متعلق به نیروهای اسرائیلی وارد شوند و سپس از نیروی هوایی درخواست شده تا موقعیت آنها را بمباران کند که این امر انجام شد و چهار فرد مذکور کشته شدند.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نیز با قدردانی از نظامیان این رژیم به خاطر عملیات جولان گفت: هرگونه تلاش برای آسیب‌رساندن به نظامیان و شهروندان اسرائیلی با پاسخ قاطع نیروهای ما همانند آنچه که در جولان شاهد آن بودیم مواجه خواهد شد.

رژیم صهیونیستی در سال 1967 بخشی از بلندی‌های جولان سوریه را اشغال کرد و در سال 1981 اعلام کرد که این بخش اشغالی را به خود الحاق کرده است که این امر هیچ‌گاه از سوی مجامع بین‌المللی پذیرفته نشد.

سوریه و اسرائیل از سال 67 میلادی تا کنون هنوز در حالت جنگ و آتش‌بس موقت به سر می‌برند اما منطقه حائل میان دو طرف در بلندی‌های جولان آرام بوده است تا اینکه با آغاز ناآرامی‌های سوریه، در چهار سال اخیر درگیری‌ها و خشونت به این منطقه نیز کشیده شده است.

رژیم صهیونیستی پیشتر نیز چندین بار در منطقه مرزی با سوریه دست به عملیات نظامی علیه نیروهای سوری و حزب‌الله لبنان زده بود که در آخرین مورد آن چند تن از اعضای ارشد حزب‌الله در حمله جنگنده‌های اسرائیلی کشته شدند.

انتهای پیام

کد N803472