معاون حوزه‌های علمیه:

از توهین عربستان ساده نگذریم

حج,عمره,عربستان,ایران و عربستان

معاون تهذیب حوزه‌های علمیه با اشاره به حادثه اخیر فرودگاه جده گفت:‌ بهترین راهکار برای جلوگیری از اینگونه بی‌حرمتی‌ها، برخورد قاطع است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینخانی در گفت‌وگو با خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)‌، با محکوم کردن این حادثه‌ اظهار کرد: برای اینکه با این گونه مشکلات در آینده مواجه نباشیم باید به صورت جدی با این مسئله برخورد شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه تا به این جای کار ما با آن‌ها با قاطعیت برخورد کرده‌ایم و همین قاطع عمل کردن سبب می‌شود که به آن عزتی که مدنظرمان است، برسیم.

معاون تهذیب حوزه‌های علمیه تصریح کرد: آن‌ها وقتی حساسیت ما را در این موضوع ببینند متوجه می‌شوند که دیگر نباید از اینگونه خطاها داشته باشند اما اگر ساده از مقابل آن بگذریم آن‌ها هم اهمیتی نمی‌دهند و قدم به قدم موارد دیگری از توهینات را انجام می‌دهند.

حسینخانی ادامه داد: پس مهمترین عاملی که سبب می‌شود آن‌ها دیگر از این گستاخی‌ها نکنند و عزت مردم ایران را زیر سوال نبرند همین برخوردهای قاطع است. ما در گذشته محکومیت‌هایی از این قبیل داشته‌ایم مثل محکومیتی که امام خمینی (ره) در رابطه با سلمان رشدی داشت و همین ایستادگی امام (ره) سبب شد که افراد به خود اجازه ندهند تا به مقدسات توهین شود.

وی گفت: ما هم باید در مقابل اینگونه رفتارها با قاطعیت بایستیم و از موضع خود کوتاه نیاییم.

انتهای پیام

کد N803393