رئیس جمهوری اسلوواکی: ناتو و اتحادیه اروپا نباید به اوکراین سلاح بفرستند

رئیس جمهوری اسلوواکی گفت: اتحادیه اروپا و ناتو که جزء سازمان‌های بین المللی محسوب می‌شوند نباید به اوکراین سلاح ارسال کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری ایتارتاس‌، آندری کیسکا‌، رئیس جمهوری اسلوواکی افزود: کاملا واضح و آشکار است اتحادیه اروپا که ابزار تامین تسلیحاتی ندارد و ناتو به عنوان یک ساختار متحد نباید وارد چنین مسائلی شوند.

وی ادامه داد: در عین حال اوکراین را نمی‌توان از خرید تسلیحات در چارچوب بهبود روابط دو جانبه با کشورهای شریک منع کرد. این باید تصمیم آزادانه اوکراین و تصمیم کشور ما باشد که می‌خواهد تسلیحات اوکراین را تامین کند. اسلوواکی نیز در راستای کمک به اوکراین عمل می‌کند.

کیسکا گفت: از نظر اوکراین اسلوواکی جزء عاملان فعالی است که به اوکراین کمک می‌کند. تفاوت ما با کشورهایی که تنها حرف از کمک می‌زنند این است که ما اقدامات آشکاری را دراین خصوص انجام داده‌ایم. تامین گاز اوکراین یکی از انواع استثنایی کمک بود.

وی افزود: اسلوواکی از تمامی تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه حمایت می‌کند من تاثیر سیاست خارجی خودمان را از طریق منشور اقدامات عملی می‌بینم.

انتهای پیام

کد N803121